Toruń: powstanie nowe centrum handlowe Karawela

2010-10-19 10:50

W Toruniu, na terenie dawnego Polchemu powstanie nowe centrum handlowe Karawela. Deweloprem projektu jest spółka o tej samej nazwie. Otwarcie obiektu planowane jest wiosną 2013 r.

Inwestycja powstanie na 24-hektarowej działce, przy Szosie Bydgoskiej. Właścicielem terenu jest spółka Karawela. Łączna powierzchni najmu w centrum handlowym Karawela wyniesie 60 000 mkw. Projekt zakłada wybudowanie galerii handlowej o powierzchni 40 000 mkw oraz parku handlowego o powierzchni 20 000 mkw. W galerii handlowej klienci będą mogli znaleźć kompleksową ofertę handlową, usługową, rozrywkową -planowana jest budowa multipleksu oraz hipermarketu o powierzchni przekraczającej 10 000 mkw. W parku handlowym znajdzie się centrum wyposażenia wnętrz - duży specjalistyczny market meblowy, market z wyposażeniem domu i ogrodu, sklep ze sprzętem sportowym oraz sprzętem elektronicznym. Wynajmem powierzchni zajmuje się firma DTZ.

Galeria Karavella ma być największym w regionie wielofunkcyjnym centrum handlowym i jednym z największych w kraju. Autorem projektu architektonicznego i konceptu centrum jest Sud Architectes.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej