Top 6: Wyspy na sprzedaż na świecie, jedna z nich jest w Polsce

2021-10-12 9:31
Wyspy na sprzedaż
Autor: Getty Images Prywatne wyspy na sprzedaż

Wyspa na sprzedaż? Czemu nie! Rynek nieruchomości to nie tylko luksusowe apartamenty, rezydencje, posiadłości z winnicami czy zamki. Można mieć jeszcze prywatną wyspę. Przeczytajcie nasz artykuł i poznajcie prawdziwe raje na sprzedaż. Turkusowa woda, kryształowo czyste laguny, złote plaże oraz piękne krajobrazy z bujną roślinnością. Kto o tym nie marzy? Poniżej prezentujemy 6 wysp na sprzedaż, przy czym jedna z nich znajduje się w Polsce.

Spis treści

  1. Wyspa Patroklos - Grecja
  2. Wyspa Rang Yai - Tajlandia
  3. Wyspa Pumpkin Key - Stany Zjednoczone
  4. Wyspa Blue Island - archipelag Bahamów
  5. Wyspa Atol - archipelag Malediwów
  6. Wyspa na jeziorze Lubie - Polska

Wyspa Patroklos - Grecja

To pierwsza i najdroższa wyspa z naszego zestawienia. Grecka wyspa Patroklos położona jest w niedalekiej odległości od Aten. Ma powierzchnię 260 ha. W cenie wyspy piękne, piaszczyste plaże, lazurowa woda i idealny śródziemnomorski klimat idealny do uprawy oliwek. W jej północnej części znajduje się ponad 5 tys. drzewek oliwnych. Poza gajem mamy do dyspozycji około 100 ha na działalność rolniczą. Pozostała część wyspy jest raczej skalista i zbudowana głównie z zielonego marmuru. To idealne miejsce na działalność turystyczną. Aktualnie na wyspie są cztery małe budynki o powierzchni od 50 do 70 m², ale po uzyskaniu zgody ministerstwa możliwa jest ich rozbudowa.

By kupić tą wyspę trzeba mieć 200 mln dolarów amerykańskich. Przeliczając kwotę na złotówki, otrzymamy bajońską sumę 785 mln.

Wyspy na sprzedaż
Autor: www.privateislandsonline.com Grecka wyspa Patroklos położona jest w niedalekiej odległości od Aten

Wyspa Rang Yai - Tajlandia

Jeszcze bardziej egzotycznym miejscem jest wyspa Rang Yai położona na wschód od największej wyspy Tajlandii - Phuket. Ma ona powierzchnię 44 ha. Dostaniemy się na nią płynąc 10 minut łodzią z miasta zlokalizowanego na wspomnianej już Phuket. Ta wyspa to plaże z białym piaskiem, bujne lasy tropikalne oraz położenie w akwenie Morza Andamańskiego.

Za ten azjatycki raj zapłacić trzeba 160 mln dolarów, co oznacza przy obecnym kursie kwotę około 630 mln złotych.

Wyspy na sprzedaż
Autor: www.privateislandsonline.com Wyspa Rang Yai położona na wschód od największej wyspy Tajlandii - Phuket

Wyspa Pumpkin Key - Stany Zjednoczone

Następna propozycja to okolice Florydy. To prawdziwa gratka dla wielbicieli amerykańskiego klimatu i romantycznych zachodów słońca. Wyspa Pumpkin Key to 10-ha wysepka położona w zatoce Card Sound Bay. Dostać się na nią możemy łodzią (10 minutowy rejs) albo helikopterem prosto z Miami, ponieważ wyspa posiada prywatne lądowisko, które w wolnych chwilach jest również kortem tenisowym. Sama wyspa jest bardzo bujnie porośnięta roślinnością i znajduje się na niej tylko jeden dom. Na wyspie znajdują się łowiska homarów, a także ośrodek nurkowania, wędkarstwa sportowego czy pole golfowe.

Za tą wyspę trzeba zapłacić 95 mln dolarów, czyli ponad 370 mln złotych.

Wyspy na sprzedaż
Autor: www.privateislandsonline.com yspa Pumpkin Key położona w zatoce Card Sound Bay w okolicy Florydy

Wyspa Blue Island - archipelag Bahamów

Niewiele dalej, bo około 600 km na południowy zachód w linii prostej od Pumpkin Key, znajdziemy się w archipelagu Bahamów. Tam na nabywcę czeka Blue Island, czyli wyspa o powierzchni 280 ha. Jej niewątpliwym atutem jest błękitna, przezroczysta laguna, trzymilowy pas wybrzeża, który stanowią białe, piaszczyste plaże. Do tego na wyspie znajduje się nowy, asfaltowy pas startowy o długości 1700 m, na którym wylądować może nawet prywatny odrzutowiec.

Za ten raj trzeba zapłacić 80 mln dolarów, czyli prawie 315 mln złotych.

Wyspy na sprzedaż
Autor: Getty Images Wyspa Blue Island na archipelagu Bahamów

Wyspa Atol - archipelag Malediwów

Atol, czyli wyspa zbudowana z rafy koralowej. To prawdziwa okazja dla przyszłego hotelarza. Na ponad 56 ha znajduje się kilka nieruchomości z basenami i widokami na lagunę. Potencjał turystyczny wyspy to również lotnisko. W ofercie również dodatkową dziewiczą wyspę o powierzchni 12 ha.

Za Atol trzeba zapłacić 65 mln dolarów, tj. 256 mln złotych.

Wyspy na sprzedaż
Autor: www.privateislandsonline.com Wyspa Atol - archipelag Malediwów

Wyspa na jeziorze Lubie - Polska

Prywatną wyspę nabyć można również w Polsce. To 9 ha raju nad jeziorem Lubie, otoczone dziewiczymi lasami oraz wzgórzami. Panują tam idealne warunki rekreacyjne, do jazdy konnej, wędkarstwa, spływów kajakowych czy żeglarstwa. Obecnie wyspa jest wykorzystywana jako camping (są domki i miejsca na namioty lub przyczepy campingowe), gdzie można wypożyczyć sprzęt wodny. Dotrzeć tam można promem lub łodzią, jest też wąski most dla pieszych. 

Dokładna cena wyspy dostępna jest tylko dla zainteresowanych kupnem. Bardzo ogólne pojęcie o potencjalnej cenie daje nam fakt, że w rankingu najdroższych wysp ta oferta znajduje się pomiędzy wyspą za 60 i 5 mln dolarów. Oznacza to, że chcąc ją kupić, będziemy musieli wydać więcej niż 20, ale mniej niż 235 mln złotych. Wyspę na jeziorze Lubie właściciel wystawił na sprzedaż 15 lat temu, ale jak sam powiedział, nie otrzymał jeszcze propozycji, która by go satysfakcjonowała. 

Wyspy na sprzedaż
Autor: www.privateislandsonline.com Wyspa nad jeziorem Lubie w Polsce
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej