Tarasy Zamkowe w Lublinie już otwarte

2015-03-05 10:20
Uroczyste przecięcie wstęgi w galerii handlowej Tarasy Zamkowe w Lublinie
Autor: brak danych Uroczyste przecięcie wstęgi w galerii handlowej Tarasy Zamkowe w Lublinie

Tarasy Zamkowe w Lublinie to jedna z najbardziej interesujących inwestycji handlowych ostatnich lat. Otwarcie odbyło się 4 marca 2015. W uroczystości uczestniczyli m. in. prezydent Lublina Krzysztof Żuk, przedstawiciel inwestora - grupy Immofinanz, generalnego wykonawcy – firmy Warbud, a także główny projektant galerii handlowej – architekt Bolesław Stelmach.

Tarasy Zamkowe – galeria handlowa i przestrzeń publiczna na zielonym dachu

Kolejna długo wyczekiwana inwestycja właśnie pojawiła się na mapie Polski, a dokładniej w Lublinie. Tarasy Zamkowe to przede wszystkim wyjątkowy obiekt architektoniczny – nad galerią handlową znajduje się zielony dach i zorganizowana przestrzeń publiczna, wypełniona roślinnością i małą architekturą. Budynek projektowany był od 1997 roku przez pracownię Stelmach i Partnerzy. Tarasy Zamkowe zlokalizowane są przy ul. Unii Lubelskiej 2. Zespół wpisany został w otoczenie Starego Miasta i Zamku Królewskiego, co było jedną z najistotniejszych kwestii projektowych. Jest to pierwszy obiekt handlowy w Polsce, który  został odznaczony certyfikatem BREEAM Excellent dla fazy projektowej.

Na powierzchni 38 tys. m2 znajduje się ok. 150 sklepów, punktów usługowych, kawiarni i restauracji, m. in. Waggon Paris, New Look, Zara Home, Oysho, Swarovski, Lidia Kalita, Chiara, á Tab, Original Marines, Rossmann Premium, iSpot, Swatch, !con Fitness (zarządzane przez Holmes Place) oraz Enjoy Club & Bowling. W podziemiach Tarasów Zamkowych zaprojektowano podziemny parking na 1400 miejsc. Ok. 2/3 kubatury nowej inwestycji przeznaczono na przestrzeń publiczną, w tym zielony dach użytkowy, ciągi piesze i pomosty widokowe wewnątrz galerii.


Nazwa inwestycji: Tarasy Zamkowe
Adres inwestycji: ul. Unii Lubelskiej 2, Lublin
Inwestor: IMMOFINANZ Group
Autor projektu architektonicznego: Stelmach i Partnerzy Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: Warbud SA
Początek realizacji: październik 2013
Oddanie do użytku: 3 marca 2015
Powierzchnia użytkowa: 38 000 m²
Koszt inwestycji: 480 milionów zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej