Tarasy Zamkowe w Lublinie już otwarte

2015-03-05 10:20
Uroczyste przecięcie wstęgi w galerii handlowej Tarasy Zamkowe w Lublinie
Autor: brak danych Uroczyste przecięcie wstęgi w galerii handlowej Tarasy Zamkowe w Lublinie

Tarasy Zamkowe w Lublinie to jedna z najbardziej interesujących inwestycji handlowych ostatnich lat. Otwarcie odbyło się 4 marca 2015. W uroczystości uczestniczyli m. in. prezydent Lublina Krzysztof Żuk, przedstawiciel inwestora - grupy Immofinanz, generalnego wykonawcy – firmy Warbud, a także główny projektant galerii handlowej – architekt Bolesław Stelmach.

Tarasy Zamkowe – galeria handlowa i przestrzeń publiczna na zielonym dachu

Kolejna długo wyczekiwana inwestycja właśnie pojawiła się na mapie Polski, a dokładniej w Lublinie. Tarasy Zamkowe to przede wszystkim wyjątkowy obiekt architektoniczny – nad galerią handlową znajduje się zielony dach i zorganizowana przestrzeń publiczna, wypełniona roślinnością i małą architekturą. Budynek projektowany był od 1997 roku przez pracownię Stelmach i Partnerzy. Tarasy Zamkowe zlokalizowane są przy ul. Unii Lubelskiej 2. Zespół wpisany został w otoczenie Starego Miasta i Zamku Królewskiego, co było jedną z najistotniejszych kwestii projektowych. Jest to pierwszy obiekt handlowy w Polsce, który  został odznaczony certyfikatem BREEAM Excellent dla fazy projektowej.

Na powierzchni 38 tys. m2 znajduje się ok. 150 sklepów, punktów usługowych, kawiarni i restauracji, m. in. Waggon Paris, New Look, Zara Home, Oysho, Swarovski, Lidia Kalita, Chiara, á Tab, Original Marines, Rossmann Premium, iSpot, Swatch, !con Fitness (zarządzane przez Holmes Place) oraz Enjoy Club & Bowling. W podziemiach Tarasów Zamkowych zaprojektowano podziemny parking na 1400 miejsc. Ok. 2/3 kubatury nowej inwestycji przeznaczono na przestrzeń publiczną, w tym zielony dach użytkowy, ciągi piesze i pomosty widokowe wewnątrz galerii.


Nazwa inwestycji: Tarasy Zamkowe
Adres inwestycji: ul. Unii Lubelskiej 2, Lublin
Inwestor: IMMOFINANZ Group
Autor projektu architektonicznego: Stelmach i Partnerzy Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: Warbud SA
Początek realizacji: październik 2013
Oddanie do użytku: 3 marca 2015
Powierzchnia użytkowa: 38 000 m²
Koszt inwestycji: 480 milionów zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej