Szklany tunel w Mikołajkach – fotorelacja

2016-07-04 13:20
Hotel Mikołajki
Autor: Hotel Mikołajki Tak wygląda szklany tunel jaki powstał pomiędzy dwoma budynkami hotelu Mikołajki

Hotel w Mikołajkach zakończył budowę i otworzył zadaszone przejście pomiędzy dwoma odrębnymi budynkami. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Inpro z Gdańska, a projekt architektoniczny wykonała pracownia P.K. Studio Projektowe z Sopotu.

Hotel Mikołajki położony jest na małej wyspie Jeziora Mikołajskiego. W skład kompleksu wchodzą dwa budynki, hotelowo-apartamentowy oraz restauracyjno-konferencyjny. Obiekty te dotychczas połączone były ze sobą drewnianym pomostem. Aby podnieść komfort przemieszczania pomiędzy budynkami, zwłaszcza w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, w październiku 2015 rozpoczęto budowę zadaszonego przejścia pomiędzy nimi. Tunel będzie ogrzewany w okresach jesienno-zimowych i wiosennych. Jego wysokość wynosi 2,55 m, szerokość 2,57 m, a całkowita długość – 137,76 m. Szyby obiektu zbrojone są folią przy podbiciu, podłogi zostaną wykończone gresem. Tunel wyposażony jest w wentylację mechaniczną oraz naturalną, dzięki uchylnym oknom, sterowanym zdalnie z recepcji hotelowej. Projektanci z P.K. Studio Projektowe zadbali o to aby łącznik pomiędzy budynkami współgrał z architekturą obiektu. Wartość inwestycji to około 4 mln złotych.

Nazwa inwestycji: Szklany tunel w Mikołajkach
Lokalizacja: Mikołajki
Inwestor: Hotel Mikołajki
Generalny wykonawca: Inpro S.A.
Projektant: P.K. Studio Projektowe z Sopotu
Rozpoczęcie budowy: październik 2015
Zakończenie budowy: czerwiec 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej