Szczecin z nowym sklepem IKEA. Otwarty od 31 maja 2021

2021-06-01 11:38
IKEA w Szczecinie
Autor: IKEA Sklep IKEA w Szczecinie otwarto w roku jubileuszu 60-lecia obecności marki w Polsce

W Szczecinie 31 maja 2021 otwarto nowy sklep IKEA przy ul. Białowieskiej. IKEA w Szczecinie to 12. tego typu inwestycja IKEA w Polsce. Sklepy IKEA przyciągają nie tylko mieszkańców miast, w których się znajdują, ale także klientów z większych odległości. W Szczecinie czeka na wszystkich parking na 750 miejsc postojowych i 8 stanowisk ładowania dla samochodów elektrycznych.

Ikea w Szczecinie na jubileusz

Podczas otwarcia sklepu IKEA w Szczecinie mocno akcentowano, że – mało kto pewnie wie o tym – ma to miejsce w roku jubileuszu 60-lecia obecności marki w Polsce. Dokładnie 27 stycznia 1961, Ingvar Kamprad (założyciel IKEA) złożył pierwsze zamówienie na zakup mebli wyprodukowanych w polskiej fabryce. Chodziło o dostawę 500 krzeseł ÖGLA z drewna bukowego. Pierwszy sklep IKEA pojawił się w Warszawie w 1990 roku. Pierwszy samodzielny obiekt IKEA został otwarty w Jankach pod Warszawą w roku 1993. Polska była pierwszym (oprócz Szwecji oczywiście) krajem, w którym rozpoczęła się produkcja mebli dla IKEA, dzisiaj prawie 20% produkcji IKEA pochodzi z naszego kraju.   

Marki IKEA nie trzeba przedstawiać czy reklamować. IKEA to dzisiaj styl życia, przejawiający się troską o planetę i jej zasoby, zrównoważony rozwój i myślenie o zielonej przyszłości. Taki jest też Szczecin – podkreślają władze miasta, które towarzyszyły inwestycji od samego początku. IKEA chce inspirować i umożliwiać klientom prowadzenie bardziej zrównoważonego i zdrowego życia. Nasze codzienne wybory mają ogromny wpływ na przyszłość naszą i kolejnych pokoleń. Dlatego w ofercie sklepu w Szczecinie znajdą się proste i przystępne cenowo produkty oraz rozwiązania, które ułatwią szczecinianom oszczędzanie energii elektrycznej i wody, zainspirują do zrównoważonej diety, pomogą w przechowywaniu żywności czy we właściwym segregowaniu odpadów.

– Myślę, że otwarcie sklepu w Szczecinie doskonale pokazuje, jak duży może być nasz wpływ na zrównoważony rozwój rynków, na których działamy. Mam nadzieję, że zainspirujemy klientów w Szczecinie i w całym regionie do lepszego, bardziej zdrowego życia w domu. Rok 2021 jest wyjątkowy dla IKEA w Polsce, tym bardziej się cieszę, że otwieramy nowy sklep IKEA w Szczecinie właśnie teraz – podkreśla Karin Sköld, prezeska i dyrektorka generalna ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej