Szczecin z nowym sklepem IKEA. Otwarty od 31 maja 2021

2021-06-01 11:38
IKEA w Szczecinie
Autor: IKEA Sklep IKEA w Szczecinie otwarto w roku jubileuszu 60-lecia obecności marki w Polsce

W Szczecinie 31 maja 2021 otwarto nowy sklep IKEA przy ul. Białowieskiej. IKEA w Szczecinie to 12. tego typu inwestycja IKEA w Polsce. Sklepy IKEA przyciągają nie tylko mieszkańców miast, w których się znajdują, ale także klientów z większych odległości. W Szczecinie czeka na wszystkich parking na 750 miejsc postojowych i 8 stanowisk ładowania dla samochodów elektrycznych.

Ikea w Szczecinie na jubileusz

Podczas otwarcia sklepu IKEA w Szczecinie mocno akcentowano, że – mało kto pewnie wie o tym – ma to miejsce w roku jubileuszu 60-lecia obecności marki w Polsce. Dokładnie 27 stycznia 1961, Ingvar Kamprad (założyciel IKEA) złożył pierwsze zamówienie na zakup mebli wyprodukowanych w polskiej fabryce. Chodziło o dostawę 500 krzeseł ÖGLA z drewna bukowego. Pierwszy sklep IKEA pojawił się w Warszawie w 1990 roku. Pierwszy samodzielny obiekt IKEA został otwarty w Jankach pod Warszawą w roku 1993. Polska była pierwszym (oprócz Szwecji oczywiście) krajem, w którym rozpoczęła się produkcja mebli dla IKEA, dzisiaj prawie 20% produkcji IKEA pochodzi z naszego kraju.   

Marki IKEA nie trzeba przedstawiać czy reklamować. IKEA to dzisiaj styl życia, przejawiający się troską o planetę i jej zasoby, zrównoważony rozwój i myślenie o zielonej przyszłości. Taki jest też Szczecin – podkreślają władze miasta, które towarzyszyły inwestycji od samego początku. IKEA chce inspirować i umożliwiać klientom prowadzenie bardziej zrównoważonego i zdrowego życia. Nasze codzienne wybory mają ogromny wpływ na przyszłość naszą i kolejnych pokoleń. Dlatego w ofercie sklepu w Szczecinie znajdą się proste i przystępne cenowo produkty oraz rozwiązania, które ułatwią szczecinianom oszczędzanie energii elektrycznej i wody, zainspirują do zrównoważonej diety, pomogą w przechowywaniu żywności czy we właściwym segregowaniu odpadów.

– Myślę, że otwarcie sklepu w Szczecinie doskonale pokazuje, jak duży może być nasz wpływ na zrównoważony rozwój rynków, na których działamy. Mam nadzieję, że zainspirujemy klientów w Szczecinie i w całym regionie do lepszego, bardziej zdrowego życia w domu. Rok 2021 jest wyjątkowy dla IKEA w Polsce, tym bardziej się cieszę, że otwieramy nowy sklep IKEA w Szczecinie właśnie teraz – podkreśla Karin Sköld, prezeska i dyrektorka generalna ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej