Supersam w Katowicach będzie najpiękniejszym centrum handlowym w Polsce

2023-02-05 17:34
Supersam w Katowicach
Autor: Marcin Twaróg

Przebudowa i modernizacja Supersamu w Katowicach wchodzi w decydujący moment. Ściany już zostały obsadzone zielenią. Takiej aranżacji nie ma żadne inne centrum handlowe w Polsce. Projekt przebudowy Supersamu opracowało Konior Studio.

Supersam w Katowicach zmienia się gruntownie. Od kilku miesięcy część pomieszczeń najstarszego w Katowicach centrum handlowego jest niedostępna dla klientów z powodu przebudowy i modernizacji. Zakończyć się ma przed Wielkanocą. Ale już widać elementy docelowego wystroju. Ściana zieleni robi oszałamiające wrażenie.

Supersam w Katowicach: modernizacja

Przebudowa Supersamu była konieczna z wielu powodów. Głównie dlatego, że w czasie pandemii wielu klientów musiało zrezygnować z robienia zakupów sklepach stacjonarnych i po zniesieniu obostrzeń do nich nie powróciło. Tak zrodził się pomysł, aby powierzchnie wykorzystać na cele biurowe, które po zakończeniu inwestycji mają zajmować nawet 60 proc. całego obiektu i znacznie powiększyć strefę gastronomiczną. Jasne się więc stało, że wnętrza powinny oferować coś więcej niż tylko funkcjonalność. Aby zachęcić mieszkańców do korzystania ze strefy biurowej, restauracji i kawiarni zdecydowano się na stworzenie ogromnej zielonej ściany pełnej roślin.

Supersam w Katowicach jest przebudowywany

Zobacz, jak dzisiaj wygląda

- Konstrukcja ma 22 metry wysokości i 15 metrów szerokości, a całość tworzy łącznie 7 tysięcy odpowiednio dobranych gatunków roślin. Oprócz walorów estetycznych zielona instalacja ma właściwości zdrowotne - pozytywnie wpływa na samopoczucie klientów i pracowników biur, oczyszcza powietrze z toksyn, produkuje również tlen. To jedna z największych tego typu konstrukcji na Śląsku - mówi cytowany przez naszemiasto.pl Łukasz Duczkowski, Head of Investments and Special Projects, Globalworth Poland.

Jak dodaje, zielona ściana jest wyposażona w nowoczesny, oszczędny system nawadniający, a rośliny są doświetlane specjalistycznym oświetleniem odżywiającym, wyposażonym w zegar sterujący. System już działa, aby wegetacja roślin przebiegała prawidłowo.

Po przebudowie Supersam będzie oferował najemcom wiele udogodnień

  • stacje do ładowania samochodów i hulajnóg elektrycznych
  • infrastrukturę rowerową z szatniami, prysznicami i stojakami,
  • carsharing
  • bezdotykowy dostęp do biur
  • zdalną rezerwację miejsc parkingowych
  • zdalną rezerwację pomieszczeń konferecyjnych

Tak ma wyglądać Supersam w Katowicach po zakończeniu projektu

Zobacz wizualizacje

Konior Studio w Supersamie Katowice

Projekt przebudowy Supersamu w Katowicach stworzyło Konior Studio. To ta sama pracownia, która zaprojektowała obecny wygląd tego centrum handlowego, jaki ostatecznie widzimy już od 8 lat. Charakterystyczne zaokrąglone przeszklone narożniki bryły Supersamu przywołują skojarzenia z centrami handlowymi wczesnego modernizmu, który w Katowicach także jest obecny.

Po przebudowie w środku w środku optycznie zrobi się jeszcze więcej miejsca dzięki otwartym przestrzeniom.

Źródło: Supersam w Katowicach będzie najpiękniejszym centrum handlowym w Polsce
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej