Sterlinga Business Center - budowa pnie się w górę, stan surowy zakończony

2010-06-16 15:29
Sterlinga Business Center, SBC w Łodzi, Hines Polska
Autor: Hines Polska Cechą wyróżniającą SBC jest nie tylko funkcjonalność, ale także nowoczesna architektura z charakterystycznymi wycofanymi kondygnacjami tworzącymi tarasy przeznaczone dla najemców.

Budowa Sterlinga Business Center została zapoczątkowana w lipcu 2009 r., by po niespełna dziesięciu miesiącach inwestor mógł pochwalić się zakończeniem prac konstrukcyjnych oraz znacznym zaawansowaniem prac instalacyjnych oraz prac na fasadzie budynku. Generalnym wykonawcą robót budowlanych jest firma Budimex S.A. Zakończenie prac i oddanie budynku do użytkowania planowane jest na listopad bieżącego roku, a zatem przed terminem ukończenia wynikającym z pierwotnego harmonogramu inwestycji.

Sterlinga Business Center zlokalizowany jest w centrum Łodzi przy ulicy Sterlinga 8a. Prostopadle do ulicy Sterlinga przebiegają ulice Północna i Pomorska, które zapewniają dojazd do budynku zarówno samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej.

SBC będzie nowoczesnym budynkiem biurowym, który zaoferuje swoim najemcom ponad 13 400 m2 powierzchni biurowej w standardzie klasy A, rozmieszczonej na 9 kondygnacjach. Na parterze SBC znajdą się powierzchnie handlowo-usługowe oraz kantyna przeznaczona dla najemców budynku. Parking dla 170 samochodów zlokalizowany został na dwóch kondygnacjach podziemnych. W SBC najemcy będą także mieli do dyspozycji 5 szybkobieżnych wind oraz własny generator prądotwórczy 400 kVA, zapewniający ciągłość dostawy energii elektrycznej w przypadku awarii zasilania z sieci.

Zakończenie stanu surowego budynku oraz uroczyste zawieszenie wiechy miały miejsce już w maju br. Zaproszeni na tę uroczystość goście mogli zapoznać się z ponad 50-letnim dorobkiem firmy Hines, któremu poświęcona była wystawa podsumowująca osiągnięcia firmy oraz pokazująca wybrane budynki zrealizowane m.in. w Nowym Jorku, Monachium, Madrycie, Houston, Paryżu, Frankfurcie oraz w Warszawie. SBC jest pierwszym budynkiem biurowym Hines w Łodzi, lecz nie pierwszym projektem ukończonym w Polsce. W Polsce firma znana jest z realizacji biurowca Metropolitan, który zlokalizowany jest przy Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Na uroczystość, która została zorganizowana na szóstym piętrze SBC, zostali zaproszeni przedstawiciele władz województwa łódzkiego oraz Miasta Łodzi, przedstawiciele firm zaangażowanych w realizację inwestycji, pośrednicy nieruchomości, przedstawiciele firm działających w Łodzi oraz organizacji zrzeszających przedsiębiorców.

W swoim przemówieniu wiceprezydent Miasta Łodzi - Łukasz Magin, pokreślił jak ważnym czynnikiem przyciągającym do Łodzi nowych inwestorów są najwyższej klasy biurowce. Tym bardziej, cieszy go fakt, że Hines Polska, zdecydowała się na realizację swojej kolejnej inwestycji biurowej właśnie w Łodzi.

- Wybierając Budimex na generalnego wykonawcę SBC, kierowaliśmy się przede wszystkim ogromnym doświadczeniem oraz renomą jaką firma cieszy się na rynku budowlanym. Nie liczyliśmy jednak na to, iż zachowując najwyższą jakość prac będziemy w stanie wyprzedzić harmonogram - powiedział w swoim przemówieniu Mieczysław Godzisz, Prezes Hines Polska.

ZOBACZ KONIECZNIE: Wywiad z Mieczysławem Godziszem, prezesem Hines Polska

- Cieszymy się, że realizacja unikalnego w skali łódzkiej budynku biurowego powierzona została właśnie nam. Nasza satysfakcja jest tym większa, że praca w ramach tak wymagającego przedsięwzięcia jak SBC zaowocowała podpisaniem umowy na realizację kolejnej inwestycji Hines w Łodzi - powiedział Dariusz Blocher, Prezes Zarządu Budimex S.A.

Część kulminacyjną uroczystości stanowiło symboliczne zawieszenie wiechy przez Mieczysława Godzisza, Dariusza Blochera oraz Łukasza Magina.

Sterlinga Business Center, SBC w Łodzi, Hines Polska
Autor: Hines Polska Łukasz Magin - wiceprezydent Miasta Łódź, Mieczysław Godzisz - prezes zarządu Hines Polska, Dariusz Blocher - prezes zarządu Budimex S.A.
Sterlinga Business Center, SBC w Łodzi, Hines Polska
Autor: Hines Polska Funkcjonalność i ciekawa bryła SBC to zasługa międzynarodowej pracowni architektonicznej Aedas CE.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej