"Sport Park". Nowoczesny kompleks sportowy w Częstochowie

2013-01-18 14:09
Aquapark w Częstochowie
Autor: Urząd Miasta Częstochowy (www.czestochowa.pl)

Częstochowa ma szansę zyskać w najbliższych latach nowoczesny kompleks sportowy, w skład którego wejdą m.in. aquapark, korty do gry w tenisa i squasha, fitness club oraz strefa wellness. W drugim etapie inwestycji planowana jest budowa pola golfowego. Realizacja wielofunkcyjnego kompleksu, o roboczej nazwie Sport Park, może rozpocząć się jeszcze w 2013 roku. Inwestorem przedsięwzięcia jest częstochowska spółka Okap.

Wielofunkcyjny kompleks sportowy Sport Park w Częstochowie

Sport Park w Częstochowie będzie zapewniał atrakcje z zakresu sportu, rozrywki i rekreacji. W kompleksie przewidziany jest: aquapark z  basenami, zjeżdżalniami, jacuzzi, strefą wellness; fitness club - z pełnym wyposażeniem w urządzenia treningowe, klub tenisowy - z dwoma kortami halowymi i sześcioma zewnętrznymi, oraz klub squasha - wyposażony w 4 certyfikowane korty.  Powyższe atrakcje zostaną zrealizowane w ramach budowy I etapu inwestycji. 

Jeżeli uda się ustalić kwestie finansowania, budowa kompleksu sportowego ma szansę rozpocząć się jeszcze w 2013 roku, a zakończenie I etapu możliwe będzie nawet w 2014 roku. Inwestycja planowana jest na terenach o powierzchni 2,3 ha położonych w okolicach ul. Równoległej w Częstochowie.

W przypadku zakończenia sukcesem I etapu budowy możliwa będzie kontynuacja inwestycji, w ramach której powstanie pole golfowe wraz z Akademią Golfa, a także hotel, jako zaplecze Sport Parku i rozgrywanych tam zawodów sportowych.

Inicjatorem budowy inwestycji w Częstochowie jest właściciel firmy Okap - Jan Olczyk. Firma będzie realizowała przedsięwzięcie wspólnie ze spółką miejską "Warta", która ma wnieść do niego grunty -  tereny nad rzeką Wartą - planowane do wykorzystania w kolejnym etapie inwestycji. Projekt aquaparku został przygotowany przez pracownię Mobius Architekci.

Sport Park to na chwilę obecną robocza nazwa kompleksu - prawdopodobnie docelowa nazwa zostanie ustalona w momencie kiedy dojdzie do realizacji inwestycji.

Aquapark w Częstochowie
Autor: Urząd Miasta Częstochowy (www.czestochowa.pl) Projekt kompleksu sportowego w Częstochowie o nazwie Sport Park
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej