"Sport Park". Nowoczesny kompleks sportowy w Częstochowie

2013-01-18 14:09
Aquapark w Częstochowie
Autor: Urząd Miasta Częstochowy (www.czestochowa.pl)

Częstochowa ma szansę zyskać w najbliższych latach nowoczesny kompleks sportowy, w skład którego wejdą m.in. aquapark, korty do gry w tenisa i squasha, fitness club oraz strefa wellness. W drugim etapie inwestycji planowana jest budowa pola golfowego. Realizacja wielofunkcyjnego kompleksu, o roboczej nazwie Sport Park, może rozpocząć się jeszcze w 2013 roku. Inwestorem przedsięwzięcia jest częstochowska spółka Okap.

Wielofunkcyjny kompleks sportowy Sport Park w Częstochowie

Sport Park w Częstochowie będzie zapewniał atrakcje z zakresu sportu, rozrywki i rekreacji. W kompleksie przewidziany jest: aquapark z  basenami, zjeżdżalniami, jacuzzi, strefą wellness; fitness club - z pełnym wyposażeniem w urządzenia treningowe, klub tenisowy - z dwoma kortami halowymi i sześcioma zewnętrznymi, oraz klub squasha - wyposażony w 4 certyfikowane korty.  Powyższe atrakcje zostaną zrealizowane w ramach budowy I etapu inwestycji. 

Jeżeli uda się ustalić kwestie finansowania, budowa kompleksu sportowego ma szansę rozpocząć się jeszcze w 2013 roku, a zakończenie I etapu możliwe będzie nawet w 2014 roku. Inwestycja planowana jest na terenach o powierzchni 2,3 ha położonych w okolicach ul. Równoległej w Częstochowie.

W przypadku zakończenia sukcesem I etapu budowy możliwa będzie kontynuacja inwestycji, w ramach której powstanie pole golfowe wraz z Akademią Golfa, a także hotel, jako zaplecze Sport Parku i rozgrywanych tam zawodów sportowych.

Inicjatorem budowy inwestycji w Częstochowie jest właściciel firmy Okap - Jan Olczyk. Firma będzie realizowała przedsięwzięcie wspólnie ze spółką miejską "Warta", która ma wnieść do niego grunty -  tereny nad rzeką Wartą - planowane do wykorzystania w kolejnym etapie inwestycji. Projekt aquaparku został przygotowany przez pracownię Mobius Architekci.

Sport Park to na chwilę obecną robocza nazwa kompleksu - prawdopodobnie docelowa nazwa zostanie ustalona w momencie kiedy dojdzie do realizacji inwestycji.

Aquapark w Częstochowie
Autor: Urząd Miasta Częstochowy (www.czestochowa.pl) Projekt kompleksu sportowego w Częstochowie o nazwie Sport Park
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej