Skanska wybudowała kolejną inwestycję w Warszawie – Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych

2015-01-14 10:56
Skanska wybudowała kolejną inwestycję w Warszawie –  Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych.
Autor: brak danych Skanska wybudowała kolejną inwestycję w Warszawie –  Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych.

W Warszawie powstanie Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych. Będzie to budynek pełniący funkcje biurowe oraz naukowo – technologiczne. Inwestorem jest Instytut Lotnictwa. Generalnym wykonawcą nowej inwestycji będzie Skanska.

Centrum innowacyjnych technologii Lotniczych i Kosmicznych – nowa inwestycja w Warszawie

Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych to zespół 4 budynków ułożonych w kształcie litery H. Inwestorem jest Instytut Lotnictwa. Kompleks powstał przy al. Krakowskiej w dzielnicy Włochy. Nowa inwestycja składała się z dwóch etapów. I etap zakładał rozbiórkę istniejących na tym terenie obiektów oraz budowę 4 – kondygnacyjnej, wschodniej części nowego Centrum Innowacji. Jej powierzania użytkowa to 4 052 m2. W II etapie powstała wschodnia i środkowa część inwestycji. Ta część ma 6874,90 m2 powierzchni użytkowej.
 
Kompleks pełni funkcje biurowe i naukowo-technologiczne. Program użytkowy obejmuje pomieszczenia dla dyrekcji Instytutu Lotnictwa, laboratoria, sale konferencyjne i wykładowe oraz audytorium a także ogólnodostępną stołówkę mieszczącą się na parterze. Łączna powierzchnia centrum to ok. 11 000 m2, zaś wysokość obiektu wynosi 18 metrów.

29 marca 2014 roku podpisana została umowa w sprawie unijnego dofinansowania obiektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Co więcej, Zarząd Województwa Mazowieckiego wpisał projekt na listę tzw. projektów kluczowych, czyli inwestycji niezwykle ważnych dla rozwoju regionu i kraju. W najbliższych latach rozwijająca się instytucja pozwoli utworzyć ok. 720 miejsc pracy. Wartość projektu to ponad 37,9 mln zł. Dofinansowanie unijne pokryło ok. 32,2 mln zł.

Generalnym wykonawcą kompleksu była firma Skanska. Zrealizowała ona również przyłącza i infrastrukturę towarzyszącą. Elewacje o powierzchni ok. 3000 m2  z płyt włonocementowych firmy Euronit, monotowanych na podkonstrukcji BSP System wykonała firma Drewpark.Nazwa inwestycji: Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych (CITLiK)
Adres inwestycji: al. Krakowska 110/114 , Włochy, Warszawa
Inwestor: Instytut Lotnictwa
Generalny wykonawca: Skanska SA, Drewpark Inwestycje Sp. z o.o.
Początek realizacji: 2013
Planowane odanie do użytku: czerwiec 2014
Powierzchnia użytkowa: 11 000 m2
Koszt inwestycji: 37 951 200 zł
Dofinansowanie: 32 258 520 zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej