Skanska w Górach Świętokrzyskich

2007-06-08 14:24

W ramach projektu "Rozwój Świętokrzyskiego Parku Narodowego" Skanska zbudowała 9 nowych obiektów dla Związku Gmin Gór Świętokrzyskich. Uroczyste oddanie do użytku trzech zbiorników wodnych, dwóch oczyszczalni ścieków i czterech sieci kanalizacyjnych odbyło się 24 czerwca.

Prace trwały zaledwie 14 miesięcy. Cały projekt został zrealizowany w ramach kontraktu wojewódzkiego i był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Phare 2001 SSG. Inwestycja o wartości prawie 7 mln euro ma przyczynić się do rozwoju turystyki i przedsiębiorczości w rejonie Gór Świętokrzyskich, utrzymania I klasy czystości rzeki Lubrzanki i ochrony przed powodzią. W otoczeniu zbiornika Wilków - o powierzchni 10,4 hektarów i pojemności 164,5 tys. metrów sześciennych - powstał oświetlony bulwar dla spacerowiczów i rowerzystów i duży parking. Pozostałe zbiorniki retencyjne powstały w miejscowości Umer (o powierzchni 11,9 hektarów i pojemności 196 tys. metrów sześciennych) oraz w Jaślu (powierzchnia - 3,7 hektarów, pojemność - 66 tys. metrów sześciennych). Dwie nowe oczyszczalnie ścieków pracują już w Pękosławicach (przepustowość 305 metrów sześciennych na dobę) i Cedzynie (600 metrów sześciennych na dobę). Skanska zbudowała także ponad 50 km zbiorczych systemów kanalizacji w Bielinach Kapitulnych (15,8 km), Domaszowicach (4,1 km), Piotrowie (20,7 km) i Nowej Słupi (11,2 km).

 
 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej