Skanska buduje energooszczędny biurowiec dla WFOŚiGW w Łodzi

2015-02-03 11:47
Skanska buduje energooszczędny biurowiec dla WFOŚiGW w Łodzi.
Autor: KONTRAPUNKT V-projekt Przykład idzie z góry - Skanska buduje energooszczędny biurowiec dla wojewódzkiego FOŚiGW w Łodzi

Przy ul. Dubois w Łodzi powstaje nowa inwestycja, której generalnym wykonawcą jest Skanska. Firma podpisała 27 maja 2014 umowę na prowadzenie prac budowlanych . Na terenie Regionalnego Parku Naukowo Technologicznego powstanie energooszczędny biurowiec – nowa siedziba Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czterokondygnacyjny biurowiec o funkcji usługowej i edukacyjnej, składać się będzie z 2 części – w jednej powstaną energooszczędne biura, zaś w części drugiej sala edukacyjno - wystawiennicza wraz z salą konferencyjną. Obiekt wyposażony będzie również w zewnętrzny taras o powierzchni 125 m2. Łączna powierzchnia zabudowy to 852 m2, kubatura budynku wyniesie 8 887 m2, natomiast powierzchnia użytkowa 2632 m2.

Skanska zagospodaruje również obszar wokół nowej siedziby WFOŚiGW. Znajdzie się tam m. in. parking na 29 samochodów i droga dojazdowa. Powstaną również chodniki i tereny zielone z małą architekturą. Wykonawca obiecał nie ingerować w istniejący na działce drzewostan. Ponad to, wokół obiektu na powierzchni 380 m2 posadzone zostaną trawy ozdobne i 168 krzewów. Nowa inwestycja, która pochłonie 18,5 mln zł będzie gotowa w grudniu 2015.

Nowa inwestycja biurowa w standardzie niskoenergetycznym

Biurowiec został zaprojektowany jako energooszczędny część energii uzyskiwana będzie ze źródeł odnawialnych. Powstaną m. in. instalacje solarne i ogniwa fotowoltaiczne, które od strony południowej budynku pobierać będą promienie słoneczne. Energia przeznaczona zostanie na ogrzanie pomieszczeń, wody i dostarczenie energii elektrycznej. Powstanie również instalacja dolnego źródła ciepła. W budynkach energooszczędnych zużycie energii nie może przekraczać 35 kWh/m2 rocznie. Dla porównania, w budynkach standardowych roczne zapotrzebowanie na energię to ok. 165 kWh /m2. Firma DLJM System zamontuje i uruchomi instalacje słaboprądowe, do których należą sieć strukturalna oraz systemy wykrywania pożaru, oddymiania, CCTV, a także system kontroli dostępu oraz sygnalizacji włamania i napadu.

Nazwa inwestycji: Nowa siedziba WFOŚiGW
Adres inwestycji: ul. Dubois 114/116, Łódź
Inwestor: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Generalny wykonawca: SKANSKA SA
Początek realizacji: czerwiec 2014
Planowane oddanie do użytku: grudzień 2015
Powierzchnia użytkowa: 2 632 m2
Koszt inwestycji: 18,5 mln zł netto

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej