Skalar Office Center. Nowoczesne biura w Poznaniu

2012-02-28 17:21
Biura w Poznaniu. Biurowiec Skalar Office Center
Autor: ARW IMAGE Public Relations

Biurowiec Skalar Office Center w Poznaniu to największy w stolicy Wielkopolski obiekt, oferujący nowoczesne powierzchnie biurowe klasy A. Inwestycja otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie European Property Awards za najlepszy projekt architektoniczny roku. Poznański biurowiec zaliczany jest do tzw. inteligentnych budynków. Obiekt wyposażono w zintegrowany system zarządzania budynkiem, co ma wpływ zarówno na obniżenie kosztów eksploatacji, jak i komfort pracy najemców. Realizacja inwestycji trwała dwa lata. Budynek biurowy oddano do użytku w 2010 roku.

Skalar Office Center
Autor: ARW IMAGE Public Relations Budynek biurowy Skalar Office Center w Poznaniu

Biura w Poznaniu. Budynek biurowy Skalar Office Center

Skalar Office Center to pięciokondygnacyjny biurowiec o powierzchni użytkowej ponad 20 000 mkw. Jest największym w stolicy Wielkopolski obiektem, oferującym nowoczesne powierzchnie biurowe klasy A. Cztery kondygnacje biurowca przeznaczono na biura. Powierzchnia typowego piętra wynosi od 1851 do 2500 mkw. Na parterze budynku znajdują się lokale handlowo-usługowe. Do dyspozycji najemców jest również podziemny parking na ok. 170 samochodów, na zewnątrz budynku udostępniono dodatkowe miejsca postojowe.

Biurowiec zlokalizowany jest niemal w centrum Poznania, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta, u zbiegu ulic Góreckiej i Hetmańskiej. Dzięki dogodnej lokalizacji możliwe jest szybkie połączenie ze ścisłym centrum, dworcem PKP, lotniskiem Ławica i autostradą A2. Miejsce to nie należy jeszcze do najbardziej dynamicznych lokalizacji w Poznaniu. Ma szansę zacząć prężnie funkcjonować jedynie poprzez realizację nowych inwestycji.

Szczegółowe informacje o budynku biurowym Skalar Office Center >>

Budowa Skalar Office Center rozpoczęła się w 2008 roku. Realizacja inwestycji trwała dwa lata. Inwestor zadbał o zagospodarowanie terenów zielonych wokół budynku. Wyremontowana została także ulica Górecka, która bezpośrednio prowadzi na teren inwestycji. Zakończenie prac, odbiór techniczny oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie miało miejsce w październiku 2010 roku. Pod koniec 2010 roku do budynku wprowadzili się pierwsi najemcy.

Inwestorem przedsięwzięcia była spółka Górecka Projekt, należąca do grupy kapitałowej PBG S.A. Projekt budynku biurowego Skalar Office Center powstał w pracowni architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich, która na swoim koncie ma projekty wielu obiektów zrealizowanych w stolicy Wielkopolski m.in. Galerię Malta. Generalnym wykonawcą inwestycji była Hydrobudowa 9.

Skalar Office Center. Biurowiec ze szkła i aluminium

Elewacja budynku wykonana jest z elementów aluminium i szła. Bryle budynku nadano formę dwóch skrzydeł, północnego i południowego, przylegających swoimi dłuższymi, wewnętrznymi bokami do wspólnego, przeszklonego patio, które stanowi komunikacyjny łącznik obiektu. Dzięki licznym przeszkleniom wnętrza biurowca są odpowiednio doświetlone naturalnym światłem.

Autorzy projektu skupili się na potrzebach najemców, tak aby zapewnić im elastyczność aranżacji i duży komfort pracy. Otwarty plan kondygnacji daje najemcom możliwość łatwej i szybkiej aranżacji wnętrz i umożliwia podział przestrzeni biurowej na mniejszą lub większą – w zależności od potrzeb poszczególnych firm.

 – Specjalnie dla wygody najemców biurowiec Skalar Office Center wyposażony został w system BMS (Building Management System) – zintegrowany sposób zarządzania biurowcem, dzięki któremu klimatyzacja, ogrzewanie i wilgotność powietrza w pomieszczeniach będą sterowane i nadzorowane przez specjalny program. Umożliwi to obniżenie kosztów eksploatacji i podwyższy komfort pracy – mówi Agnieszka Grzmil, wiceprezes spółki Górecka Projekt.

Nagrody dla Skalar Office Center

W 2011 roku biurowiec został nagrodzony w konkursie European Property Awards. Budynek uzyskał tytuł dla najlepszego projektu architektonicznego w kategorii Office Architecture. W tej edycji konkursy Skalar był jedynym polskim obiektem wyróżnionym przez międzynarodowe jury.

 – Cieszy nas bardzo, że budynek biurowy Skalar Office Center znalazł się w gronie najlepszych europejskich budynków. To wyjątkowe wyróżnienie, które świadczy o tym, że nasza inwestycja spełnia najwyższe światowe standardy – powiedziała Agnieszka Grzmil, wiceprezes spółki Górecka Projekt.

Skalar Office Center
Autor: ARW IMAGE Public Relations
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej