Sea Towers

2007-05-31 17:47
Sea Towers
Autor: brak danych

Invest Komfort SA rozpoczyna realizację najbardziej spektakularnej inwestycji mieszkaniowej w Polsce północnej -zespołu apartamentowego z częścią usługowo-biurową o nazwie Sea Towers. Ta imponująca inwestycja powstanie przy Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni.

Skala przedsięwzięcia zapewni budynkowi na dzień zakończenia realizacji pierwsze miejsce w kategorii najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce.

Projekt Sea Towers opracowała znana wiedeńska pracownia architektoniczna Andrzeja Kapuścika, a jego geneza ma swój początek w ogłoszonym w październiku 2002 roku otwartym konkursie architektoniczno-urbanistycznym na koncepcję zagospodarowania terenu zwanego potocznie "Forum Morskie".
Sea Towers stanowią dwie połączone łącznikiem wieże o różnej wysokości, liczące 36 i 28 kondygnacji. Wyższa wieża wraz z masztem antenowym będzie miała wysokość 138 m, a na jej ostatniej kondygnacji znajdzie się taras widokowy dla mieszkańców i ich gości.
Najwyższe piętra obu budynków zajmą luksusowe, klimatyzowane penthousy z rozległym widokiem na Zatokę Gdańską. Komfortowe apartamenty zaprojektowano z myślą o wygodzie, walorach widokowych i korzystnym usytuowaniu względem stron świata.
W Sea Towers znajdzie się również kompleks rekreacyjno-rozrywkowy o powierzchni 1300 m2, a w nim dwa baseny zadaszone szklaną kopułą, jacuzzi, sauny i solarium, salony pielęgnacji i odnowy biologicznej, a także strefa aktywnego wypoczynku z bogato wyposażoną siłownią, salą do gry w squasha, salami do aerobiku i fitness oraz bar i ogród zimowy.
Trzy dolne kondygnacje przeznaczono na eleganckie biura i lokale usługowe, z oddzielnym wejściem i komunikacją wewnętrzną. Recepcja typu hotelowego w reprezentacyjnym holu wejściowym oraz liczne usługi będą do dyspozycji mieszkańców Sea Towers przez całą dobę.

Podstawowe parametry budynku:

  • 276 lokali mieszkalnych (łączna powierzchnia użytkowa części mieszkalnej to ok. 21 400 m2), w tym:
  • 262 apartamenty (o powierzchni od 42 do 135 m2)
  • 14 penthouse'ów (o powierzchni od 148 do 277 m2)
  • 10 lokali usługowych (powierzchnia około 1000 m2)
  • biura (powierzchnia około 4100 m2)
  • ok. 400 miejsc postojowych w halach garażowych oraz na zewnątrz budynku
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej