Ruszyła budowa Saski Crescent

2007-05-25 16:21

Saski Crescent o wartości 40 milionów dolarów będzie częścią kompleksu biurowego Saski Park, pierwszy z biurowców - Saski Point - został oddany do użytku w październiku 1999.

Developerem obiektu realizowanego na podstawie wspólnego projektu firm APA Wojciechowski i Aukett Europe jest AIG/Lincoln Polska, a głównym wykonawcą Strabag sp. z o.o.

Saski Crescent to biurowiec klasy A usytuowany w śródmieściu stolicy określanym jako Centralny Obszar Biznesu Warszawy, przy głównej ulicy miasta - Marszałkowskiej.

Trzy najważniejsze słowa w branży nieruchomości to lokalizacja, funkcjonalność i architektura budynku. Saski Crescent zapewni lokalizację w samym centrum miasta z doskonałym połączeniem komunikacyjnym, ale również atrakcyjne rozwiązania architektoniczne i możliwość efektywnego rozplanowania powierzchni biurowej, co dla przyszłych użytkowników będzie oznaczało istotne obniżenie kosztów najmu - podkreśla Brian Patterson, partner zarządzający AIG/Lincoln Polska.

Budynek Saski Crescent będzie miał 9 kondygnacji, a jego całkowita powierzchnia biurowa wyniesie 15 150 m2. Charakterystyczną cechą architektury budynku są trzy przeszklone fasady, które zapewnią najemcom optymalne doświetlenie pomieszczeń. Połączenie oryginalnego projektu, nowoczesnych rozwiązań architektonicznych oraz sąsiedztwo Ogrodu Saskiego stworzy wyjątkowe środowisko pracy. Zastosowana w całym budynku technologia podnoszonych podłóg oraz podwieszanych sufitów zapewni swobodę aranżacji biur. Wskaźnik tzw. powierzchni wspólnej dla Saski Crescent nie przekroczy 8%, co dla najemców oznacza przede wszystkim obniżenie kosztów i optymalne wykorzystanie powierzchni. Do dyspozycji użytkowników będą również restauracja, punkty usług bankowych i 170 miejsc parkingowych.

Saski Crescent będzie jedynym biurowcem w Centralnym Obszarze Biznesu, który zostanie ukończony w 2003 roku.

AIG/Lincoln będzie realizować i nadzorować wszystkie etapy inwestycji Saski Crescent, począwszy od prac budowlanych, poprzez wynajem oraz zarządzanie budynkiem.
Saski Crescent jest czwartym projektem biurowym realizowanym przez AIG/Lincoln w Warszawie, włączając dwa budynki biurowe Amplico Life oraz biurowiec Saski Point. Inne projekty AIG/Lincoln w Polsce to parki przemysłowe: Diamond Business Parks (Raszyn-Warszawa, Piaseczno-Warszawa i Łódź); warszawskie centrum handlowe Tesco oraz projekt domów jednorodzinnych Osiedle Kampinos.

Europolis jest jednym z największych inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej. W Polsce firma jest obecnie właścicielem budynków biurowych Saski Point i Warsaw Towers oraz dwóch magazynów przemysłowych w Centrum Logistycznym Alliance. Wśród obiektów klasy A zakupionych przez Europolis w Europie Środkowej, znajdują się dwa biurowce wybudowane przez AIG/Lincoln: Saski Point w Warszawie (2001 rok) oraz Infopark w Budapeszcie (2000 rok). Europolis zaangażował swoje udziały także w realizację projektu Saski Crescent, a ponadto podpisał umowę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBRD) na sfinansowanie kolejnych inwestycji w Europie Środkowej.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej