Rozpoczęcie budowy budynku F kompleksu Wiśniowy Business Park

2007-05-28 18:17
wisniowy
Autor: brak danych

Quinlan Private Golub i HOCHTIEF Polska poinformowały o rozpoczęciu prac budowlanych na terenie przyszłego budynku F ostatniego etapu Wiśniowego Business Parku w Warszawie. Projekt jest realizowany przez spółkę joint venture GE Commercial Real Estate oraz Heitmann Cental Europe Property Partners.

Deweloper, Quinlan Private Golub, wybrał generalnego wykonawcę projektu - HOCHTIEF Polska Oddział Budokor, który podpisał umowę z inwestorem Oxford Rezydencja Sp. z o.o. na realizację w systemie generalnego wykonawstwa projektu Wiśniowy Business Park (Budynek F) przy ul. Iłżeckiej w Warszawie. Rozpoczęte w lutym 2006 roku prace budowlane potrwają do końca stycznia 2007 roku. Projekt autorstwa Aukett Fitzroy Robinson obejmuje realizację budynku biurowego o wysokości 27,8 m oraz parkingu wielokondygnacyjnego o powierzchni całkowitej 8 580 m2. Obiekt biurowy, o łącznej powierzchni całkowitej 23 242,6 m2 i kubaturze 88 497 m3, został zaprojektowany w formie zwartej bryły geometrycznej przenikających się dwóch prostopadłościanów. Charakterystyczny element obiektu stanowią liczne przeszklenia (m.in. przeszklone atrium w środku budynku) oraz okładziny w kolorze piaskowym i srebrnym. Umowy najmu podpisały już dwie firmy: Carlsberg Polska S.A. (na ponad 2 600 m2) oraz Lafarge Group, która zajmie całe piętro o powierzchni 2800 m2.

Wiśniowy Business Park - Budynek F
Budynek klasy A oferujący 16 400 m2 powierzchni biurowej do wynajmu został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu najemcom bardzo efektywnych biur w korzystnej cenie. Usytuowany w najlepszym warszawskim business parku, Wiśniowy Budynek F będzie największym spośród 6 budynków kompleksu i zaoferuje maksymalną elastyczność oraz optymalne wykorzystanie przestrzeniu biurowej przy powierzchni piętra 2800 m2 oraz centralnym atrium o szerokości 14 m.
Będzie to budynek o największej powierzchni piętra poza centrum miasta, zaprojektowanej praktycznie bez kolumn i opartej na bardzo efektywnym module aranżacji 1,2 m. Budynek będzie w pełni klimatyzowany, z podnoszonymi podłogami technicznymi i oferujący jedno miejsce parkingowe na każde 25 m2 powierzchni (to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w Warszawie). W chwili obecnej powierzchnia w budynku jest oferowana na zasadzie umów pre-lease.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej