Rozpoczęcie budowy budynku F kompleksu Wiśniowy Business Park

2007-05-28 18:17
wisniowy
Autor: brak danych

Quinlan Private Golub i HOCHTIEF Polska poinformowały o rozpoczęciu prac budowlanych na terenie przyszłego budynku F ostatniego etapu Wiśniowego Business Parku w Warszawie. Projekt jest realizowany przez spółkę joint venture GE Commercial Real Estate oraz Heitmann Cental Europe Property Partners.

Deweloper, Quinlan Private Golub, wybrał generalnego wykonawcę projektu - HOCHTIEF Polska Oddział Budokor, który podpisał umowę z inwestorem Oxford Rezydencja Sp. z o.o. na realizację w systemie generalnego wykonawstwa projektu Wiśniowy Business Park (Budynek F) przy ul. Iłżeckiej w Warszawie. Rozpoczęte w lutym 2006 roku prace budowlane potrwają do końca stycznia 2007 roku. Projekt autorstwa Aukett Fitzroy Robinson obejmuje realizację budynku biurowego o wysokości 27,8 m oraz parkingu wielokondygnacyjnego o powierzchni całkowitej 8 580 m2. Obiekt biurowy, o łącznej powierzchni całkowitej 23 242,6 m2 i kubaturze 88 497 m3, został zaprojektowany w formie zwartej bryły geometrycznej przenikających się dwóch prostopadłościanów. Charakterystyczny element obiektu stanowią liczne przeszklenia (m.in. przeszklone atrium w środku budynku) oraz okładziny w kolorze piaskowym i srebrnym. Umowy najmu podpisały już dwie firmy: Carlsberg Polska S.A. (na ponad 2 600 m2) oraz Lafarge Group, która zajmie całe piętro o powierzchni 2800 m2.

Wiśniowy Business Park - Budynek F
Budynek klasy A oferujący 16 400 m2 powierzchni biurowej do wynajmu został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu najemcom bardzo efektywnych biur w korzystnej cenie. Usytuowany w najlepszym warszawskim business parku, Wiśniowy Budynek F będzie największym spośród 6 budynków kompleksu i zaoferuje maksymalną elastyczność oraz optymalne wykorzystanie przestrzeniu biurowej przy powierzchni piętra 2800 m2 oraz centralnym atrium o szerokości 14 m.
Będzie to budynek o największej powierzchni piętra poza centrum miasta, zaprojektowanej praktycznie bez kolumn i opartej na bardzo efektywnym module aranżacji 1,2 m. Budynek będzie w pełni klimatyzowany, z podnoszonymi podłogami technicznymi i oferujący jedno miejsce parkingowe na każde 25 m2 powierzchni (to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w Warszawie). W chwili obecnej powierzchnia w budynku jest oferowana na zasadzie umów pre-lease.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej