Rozpoczęła się budowa biurowca w Gdyni

2007-05-17 17:06
Biurowiec Gdynia
Autor: brak danych

W Gdyni ruszyła budowa nowoczesnego biurowca, którego inwestorem jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. Obiekt zlokalizowany będzie przy ul. Janka Wiśniewskiego, w sąsiedztwie rozbudowujących się terminali kontenerowych i przyszłego Centrum Logistycznego. Inwestycja zaspokoi rosnący popyt na powierzchnie biurowe w zachodniej części portu.

Wykonawca nowoczesnego biurowca - Korporacja Budowlana Doraco już rozpoczął prace budowlane. Zobowiązał się, że do końca września 2008 roku wybuduje obiekt o powierzchni ponad 5 tys. mkw. Będzie się składał się z sześciu kondygnacji. Reprezentacyjny charakter biurowca ma podkreślać szklana elewacja. Klatka schodowa z przeszkloną windą będzie wysunięta poza obrys budynku. Zarówno windy, jak i toalety na parterze przystosowane zostaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku ma pracować 330 osób. Przewidziano dla nich 260 miejsc parkingowych. Wjazd na parking zlokalizowany zostanie przy u ulicy Janka Wiśniewskiego, a wyjazd prowadzić będzie do ulicy Kontenerowej.

Budowę zaplanowano w dwóch etapach, żeby nie zakłócać pracy najemcom sąsiedniego starego biurowca. Do końca czerwca przyszłego roku zostanie ukończony nowy obiekt, a następnie po wyburzeniu starego budynku rozpocznie się budowa parkingu. Cała inwestycja zostanie ukończona we wrześniu przyszłego roku. Władze portu nie wykluczają budowy bliźniaczego budynku. To będzie zależało głównie od zapotrzebowania na lokale biurowe.
Okolice modernizowanej teraz ulicy Janka Wiśniewskiego (u zbiegu z trasą Kwiatkowskiego) rozwijają się ostatnio w szybkim tempie. Rok temu powstał tam nowy terminal kontenerowy GCT, wcześniej rozbudowano bazę promową. Rozpoczęcie budowy biurowca jest zapowiedzią kolejnej inwestycji - centrum logistycznego, które kosztem 18 mln euro powstanie na powierzchni 30 hektarów. Mają tam działać podmioty z otoczenia usług portowych: spedytorzy, operatorzy logistyczni, firmy zajmujące się usługami składowymi i obsługą ładunków.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej