Rialto - smak luksusu we Wrocławiu

2008-04-24 17:50
Rialto
Autor: FORUM

Przy Placu Katedralnym w miejscu obecnego budynku Zakładu Opieki Zdrowotnej Szkół Wyższych powstanie nowy, 5-gwiazdkowy hotel typu boutique. Rialto we Wrocławiu będzie drugą inwestycją wchodzącą w skład sieci hoteli należącej do Grupy Preferred Hotels.

Do dyspozycji gości zostanie oddanych około 120 pokoi o powierzchni 45 m2, w tym trzy apartamenty typu "suite" o powierzchni 80 m2 oraz apartament prezydencki o powierzchni 150 m2. Obiekt będzie miał indywidualny charakter wystroju wnętrz publicznych i pokoi.

Koncepcja architektoniczna zakłada zamknięcie nowym obiektem obudowy architektonicznej Placu Katedralnego. Hotel ma odpowiadać skalą przeciwległemu Wyższemu Seminarium Duchownemu. W obrębie kształtowania bryły budynku przyjęto zasadę klasycznego trójpodziału fasady oraz równowagi między pionami i poziomami. Projektowany obiekt, ze względu na pełnienie wraz z Seminarium ramy dla widoku Katedry, będzie materiałowo do niego zbliżony i wykonany w przeważającej mierze z indywidualnie projektowanej ceramiki. Dopełnieniem dla ceramiki będą współczesne detale z brązu, mosiądzu oraz kamienia i szkła.

Od strony Placu Katedralnego do hotelu będzie prowadził reprezentacyjny podjazd. Na parterze znajdzie się miejsce dla lobby, restauracji z widokiem na Katedrę, bufetu kawowego, przestrzeni wystawowej, jak i zespołu sal konferencyjno-bankietowych dla około 200 gości. Lobby hotelowe, zlokalizowane w przeszklonym atrium, zostanie otwarte na ogród i zieloną aleję parkową prowadzącą nad bulwar odrzański. W obrębie kondygnacji podziemnej goście będą mogli skorzystać ze SPA, fitnessu, sali bilardowej, sali klubowej i biblioteki. Ponadto w podziemiach przewidziano dwukondygnacyjny parking hotelowy na około 100 samochodów.


Autorami koncepcji architektonicznej hotelu Rialto są Stanisław Lose, Maciej Lose i Michał Goncerzewicz, architekci z wrocławskiej pracowni FORUM.


Przewidywany termin otwarcia hotelu - koniec 2011 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej