Rexam otworzył zakład produkcyjny w Łodzi

2007-05-22 18:20
Zakład produkcyjny Rexam
Autor: brak danych

Rexam Plc, jeden z największych koncernów opakowaniowych na świecie, rozpoczął produkcję w swoim nowym zakładzie produkcyjnym w Łodzi.

Nowy zakład produkcyjny Rexam jest pierwszą fabryką brytyjskiego koncernu w Polsce produkującą opakowania z tworzyw sztucznych i jednocześnie pierwszym zakładem należącym do dywizji Rexam Home & Personal Care w Europie Środkowej i Wschodniej. Fabryka jest zlokalizowana w dzielnicy Widzew - Wschód, we wschodniej części Łodzi, w nowoczesnym kompleksie logistyczno - produkcyjnym Diamond Business Park. Projekt w Polsce rozpoczęła jeszcze amerykańska firma Precise Technology, Inc., która w grudniu 2005 roku została przejęta przez Rexam. Fabryka w Łodzi rozpoczęła produkcję w połowie kwietnia tego roku.

Całkowita powierzchnia zakładu wynosi 4 tys. mkw. Docelowo zostanie tutaj zainstalowanych 14 nowoczesnych wtryskarek. Rexam HPC Łódź wytwarza elementy plastikowe metodą formowania wtryskowego dla największych firm FMCG, przede wszystkim z sektorów kosmetycznego oraz chemii gospodarczej. Obecnie firma zatrudnia w Łodzi 92 osoby, docelowo łódzki zespół będzie liczył 130-140 osób. Uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego w Polsce jest ważnym elementem realizowania globalnej strategii koncernu. O decyzji zlokalizowania firmy w Łodzi przesądziły względy logistyczne i centralne położenie miasta w Polsce, duży lokalny rynek pracy oraz bardzo dobra infrastruktura techniczna.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej