Rexam otworzył zakład produkcyjny w Łodzi

2007-05-22 18:20
Zakład produkcyjny Rexam
Autor: brak danych

Rexam Plc, jeden z największych koncernów opakowaniowych na świecie, rozpoczął produkcję w swoim nowym zakładzie produkcyjnym w Łodzi.

Nowy zakład produkcyjny Rexam jest pierwszą fabryką brytyjskiego koncernu w Polsce produkującą opakowania z tworzyw sztucznych i jednocześnie pierwszym zakładem należącym do dywizji Rexam Home & Personal Care w Europie Środkowej i Wschodniej. Fabryka jest zlokalizowana w dzielnicy Widzew - Wschód, we wschodniej części Łodzi, w nowoczesnym kompleksie logistyczno - produkcyjnym Diamond Business Park. Projekt w Polsce rozpoczęła jeszcze amerykańska firma Precise Technology, Inc., która w grudniu 2005 roku została przejęta przez Rexam. Fabryka w Łodzi rozpoczęła produkcję w połowie kwietnia tego roku.

Całkowita powierzchnia zakładu wynosi 4 tys. mkw. Docelowo zostanie tutaj zainstalowanych 14 nowoczesnych wtryskarek. Rexam HPC Łódź wytwarza elementy plastikowe metodą formowania wtryskowego dla największych firm FMCG, przede wszystkim z sektorów kosmetycznego oraz chemii gospodarczej. Obecnie firma zatrudnia w Łodzi 92 osoby, docelowo łódzki zespół będzie liczył 130-140 osób. Uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego w Polsce jest ważnym elementem realizowania globalnej strategii koncernu. O decyzji zlokalizowania firmy w Łodzi przesądziły względy logistyczne i centralne położenie miasta w Polsce, duży lokalny rynek pracy oraz bardzo dobra infrastruktura techniczna.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej