Rewitalizacja zabytkowych budynków w Centrum Praskim Koneser

2017-06-05 11:56
Centrum Praskie Koneser
Autor: materiał prasowy HOCHTIEF Polska rozpocznie rewitalizację dwóch budynków w Centrum Praskim Koneser w czerwcu 2017

HOCHTIEF Polska będzie odpowiedzialny za rewitalizację dwóch budynków w dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek na Pradze. Prace na budowie ruszą w czerwcu 2017 i potrwają do stycznia 2018.

Inwestorami projektu są Grupa Liebrecht & wooD oraz BBI Development NFI S.A. Projekt obejmuje rewitalizację dwóch zabytkowych budynków w części komercyjnej Konesera. Obiekty zostaną przebudowane tak, aby w przyszłości mogły pełnić funkcje gastronomiczne. Łączna powierzchnia użytkowa obu budynków wyniesie około 1560 m².  W ramach umowy HOCHTIEF zrewitalizuje 3-kondygnacyjny budynek G oraz 1-kondygnacyjny budynek I. Wszystkie prace będą przeprowadzone pod czujnym okiem konserwatora zabytków, budynki będą restaurowane ręcznie, cegła po cegle.

To już drugi projekt w Centrum Koneser realizowany przez firmę HOCHTIEF. Wcześniej firma odpowiedzialna była za trzy nowe budynki biurowe z funkcją handlowo-usługową (H, O oraz P) oraz budynek handlowo-usługowy (F) o łącznej powierzchni 32 000 m².

Więcej na temat warszawskiej inwestycji Centrum Praskie Koneser>>

Centrum Praskie Koneser
Autor: materiał prasowy Prace rewitalizacyjne zakończą sie w styczniu 2018

Nazwa inwestycji: Centrum Praskie Koneser
Lokalizacja: Warszawa, ul. Ząbkowska
Funkcja: dwa obiekty gastronomiczne
Inwestor: BBI Development NFI i Liebrecht&wooD Polska Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: HOCHTIEF Polska
Całkowita powierzchnia: 1560 m²
Liczba kondygnacji: 3 (budynek G), 1 (budynek I)
Rozpoczęcie budowy: czerwiec 2017
Zakończenie budowy: styczeń 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej