Rewitalizacja Młyna w Katowicach. Będzie nowa inwestycja – energooszczędny biurowiec

2015-02-04 14:53
Zrewitalizowany Młyn Parowy w Katowicach. Zamiast niego będzie tu stał biurowiec Staromiejska 13a.
Autor: www.staromiejska13a.pl Zrewitalizowany Młyn Parowy w Katowicach. Zamiast niego będzie tu stał biurowiec Staromiejska 13a.

Na miejscu starego Młyna Parowego w Katowicach pojawi się zrewitalizowany biurowiec o nazwie zaczerpniętej z lokalizacji – Staromiejska 13a. Jest to nowa inwestycja spółki CH Estates.

Nowa inwestycja biurowiec Staromiejska 13a, znajduje się w miejscu dawnego XIX wiecznego Młyna Parowego w Katowicach. Po II wojnie światowej obiekt pełnił funkcje magazynowe. Teraz zostaje on poddawany rewitalizacji. Już na początku 2016 w jego miejscu powstanie 5-kondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 2079 m2. Wyposażony on będzie w wysokie na 3 metry biura klasy A. Wynajęte ma zostać 1447 m2 powierzchni biurowej. Budynek został zaprojektowany zgodnie z systemem certyfikacji LEED. Przebudowa młyna obejmuje również teren sąsiadujący z kamienicą oraz elewacje znajdujących się w pobliżu kamienic.

Inwestorem obiektu jest CH Estates Sp. z o.o. Za projekt architektoniczny odpowiada arch. Adrian Kopczyk.

Energooszczędne rozwiązania, które pojawią się w biurowcu Staromiejska 13a  to m. in. system BMS sterujący mikroklimatem pomieszczeń, nowoczesne rozwiązania HVAC, czujniki CO2, a także niskoemisyjne materiały wykończeniowe. Nowa inwestycja wyposażona będzie w wodooszczędną armaturę, budynek wykorzysta również wodę deszczową. Pojawią się zielone tarasy i dach, które ograniczą efekt tzw. „wysp ciepła”.

Nazwa inwestycji: Biurowiec Staromiejska 13a
Adres inwestycji: Staromiejska 13a, Katowice
Inwestor: CH Estates Sp. z o.o.
Autor projektu architektonicznego: arch. Adrian Kopczyk
Początek realizacji: luty 2015
Planowane oddanie do użytku: II kwartał 2016
Powierzchnia użytkowa: 2079 m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej