Rewitalizacja Młyna w Katowicach. Będzie nowa inwestycja – energooszczędny biurowiec

2015-02-04 14:53
Zrewitalizowany Młyn Parowy w Katowicach. Zamiast niego będzie tu stał biurowiec Staromiejska 13a.
Autor: www.staromiejska13a.pl Zrewitalizowany Młyn Parowy w Katowicach. Zamiast niego będzie tu stał biurowiec Staromiejska 13a.

Na miejscu starego Młyna Parowego w Katowicach pojawi się zrewitalizowany biurowiec o nazwie zaczerpniętej z lokalizacji – Staromiejska 13a. Jest to nowa inwestycja spółki CH Estates.

Nowa inwestycja biurowiec Staromiejska 13a, znajduje się w miejscu dawnego XIX wiecznego Młyna Parowego w Katowicach. Po II wojnie światowej obiekt pełnił funkcje magazynowe. Teraz zostaje on poddawany rewitalizacji. Już na początku 2016 w jego miejscu powstanie 5-kondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 2079 m2. Wyposażony on będzie w wysokie na 3 metry biura klasy A. Wynajęte ma zostać 1447 m2 powierzchni biurowej. Budynek został zaprojektowany zgodnie z systemem certyfikacji LEED. Przebudowa młyna obejmuje również teren sąsiadujący z kamienicą oraz elewacje znajdujących się w pobliżu kamienic.

Inwestorem obiektu jest CH Estates Sp. z o.o. Za projekt architektoniczny odpowiada arch. Adrian Kopczyk.

Energooszczędne rozwiązania, które pojawią się w biurowcu Staromiejska 13a  to m. in. system BMS sterujący mikroklimatem pomieszczeń, nowoczesne rozwiązania HVAC, czujniki CO2, a także niskoemisyjne materiały wykończeniowe. Nowa inwestycja wyposażona będzie w wodooszczędną armaturę, budynek wykorzysta również wodę deszczową. Pojawią się zielone tarasy i dach, które ograniczą efekt tzw. „wysp ciepła”.

Nazwa inwestycji: Biurowiec Staromiejska 13a
Adres inwestycji: Staromiejska 13a, Katowice
Inwestor: CH Estates Sp. z o.o.
Autor projektu architektonicznego: arch. Adrian Kopczyk
Początek realizacji: luty 2015
Planowane oddanie do użytku: II kwartał 2016
Powierzchnia użytkowa: 2079 m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej