Quorum B będzie drugim najwyższym budynkiem we Wrocławiu po Sky Tower. Cavatina zamiast biur zbuduje mieszkania

2024-07-09 11:37

Wieżowiec Quorum B od dawna zapowiadano jako drugi najwyższy budynek we Wrocławiu po Sky Tower. Deweloper, firma Cavatina, mocno jednak zmienił plany. Zamiast jednej wieży biurowej powstaną dwie mieszkalne. Kiedy kompleks Quorum we Wrocławiu będzie gotowy i co zaoferuje?

Spacer po Galerii PLATO z Robertem Koniecznym

Spis treści

  1. Quorum B, czyli drugi najwyższy budynek we Wrocławiu. Co planuje Cavatina?
  2. Quorum B – kiedy wieżowiec będzie gotowy?
  3. Quorum B we Wrocławiu – wizualizacje

Quorum B, czyli drugi najwyższy budynek we Wrocławiu. Co planuje Cavatina?

Kompleks mixed-use Quorum we Wrocławiu zaczął powstawać w listopadzie 2020 r. i docelowo składać się będzie z 5 budynków o zróżnicowanej wysokości i funkcji. Inwestycja firmy Cavatina realizowana jest przy ul. Sikorskiego we Wrocławiu. Aktualnie gotowe są już budynki Quorum D (6-piętrowy biurowiec) oraz Quorum A (12-piętrowy budynek biurowo-usługowy).

Następny w kolejce jest budynek Quorum B, który według pierwotnych planów miał być 140-metrowym biurowcem. Jak jednak podaje serwis urbanity.pl, deweloper zmienił plany. Quorum B będzie nie jedną, a dwiema wieżami o zróżnicowanej wysokości, osadzonymi na wspólnej podstawie:

  • północna część wieży – 38 kondygnacji,
  • południowa część wieży – 30 kondygnacji.

Quorum B będzie mieć w najwyższym punkcie 137,5 m wysokości, co uczyni go drugim najwyższym budynkiem we Wrocławiu po Sky Tower (212 m). Choć pierwotnie w środku miały znaleźć się biura, deweloper zmienił plany w obliczu trudnej sytuacji na rynku biurowym. Teraz w Quorum B znajdzie się ponad 600 mieszkań oraz część hotelowa z 33 apartamentami oraz centrum konferencyjno-kongresowym.

Mieszkania w wieżowcu Quorum B będą mieć zróżnicowane metraże i od 1 do 4 pokoi. Mieszkania do 15 kondygnacji wyposażone będą w loggie. Na parterze budynku przewidziano lokale usługowe, zaś na pierwszym piętrze strefę SPA & wellness oraz siłownię dla mieszkańców. Co ciekawe, Quorum B będzie połączone z biurowcem Quorum A, a oba budynki mają mieć podobną szklaną fasadę.

– Z drugiego najwyższego budynku we Wrocławiu będzie można także podziwiać panoramę miasta. Na najwyższej (...) kondygnacji zaplanowano taras widokowy – podaje strona inwestycji.

Quorum B – kiedy wieżowiec będzie gotowy?

Jeszcze na etapie planowania Quorum B jako biurowca deweloper podawał, że budowa zakończy się jesienią 2026 r. Jak dotąd nie informowano, by w związku ze zmianami w projekcie ta data miała ulec przesunięciu.

Quorum B we Wrocławiu – wizualizacje

Ponieważ firma Cavatina radykalnie zmieniła projekt budynku Quorum B, rozbijając go na dwie osobne wieże, wiele osób zastanawia się, jak będzie się on prezentował. Niestety, na ten moment deweloper nie pokazał publicznie, jak będzie wyglądać Quorum B. Dysponujemy jedynie wizualizacjami pierwotnej koncepcji, czyli 140-metrowej wieży biurowej.

Listen on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej