Przy Czerniakowskiej w Warszawie wyrośnie nowy biurowiec SGI Baltis

2010-06-23 12:09
Nowy biurowiec przy Czerniakowskiej w Warszawie, SGI Baltis (1).jpg
Autor: brak danych

Firma SGI Baltis rozpoczyna w Warszawie kolejną inwestycję biurową. Nowoczesny biurowiec o powierzchni 9400 m2 powstanie przy ul. Czerniakowskiej na dolnym Mokotowie. Początek prac budowlanych zaplanowano na III kwartał br., a ich zakończenie w połowie 2012 r.

Powstający przy ul. Czerniakowskiej biurowiec sąsiaduje z wybudowanym wcześniej przez SGI Baltis budynkiem Comfort Offices, gdzie mieści się obecnie Ministerstwo Sprawiedliwości i Sąd Rejonowy. Projekt nowego biurowca przygotowany został przez Pracownię Architektoniczną Kazimierski i Ryba.

Nowy biurowiec przy Czerniakowskiej w Warszawie, SGI Baltis
Autor: On Board PR Nowy biurowiec przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie, SGI Baltis

- To nasza trzecia inwestycja biurowa na terenie Warszawy. Szczególny nacisk położyliśmy na jej funkcjonalność m.in. poprzez zaprojektowanie przestronnego podziemnego parkingu, oraz wysoką jakość i trwałość wykorzystanych materiałów. Obiekt nawiązuje również swoim wyglądem do sąsiadującego biurowca Comfort Offices - mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes SGI Baltis.

Biurowiec będzie miał 6 kondygnacji, w tym jedną podziemną, na której zaplanowano parking ze 180 miejscami postojowymi. Na parterze budynku przewidziano lokale usługowe. Do wykończenia zewnętrznej elewacji wykorzystane zostaną elementy szkła i aluminium. Swoim wyglądem biurowiec będzie też nawiązywał do sąsiadującego kompleksu Comfort Offices. Budynek będzie otoczony zielenią umieszczoną również na dachach obiektu. Generalnym wykonawcą wszystkich prac jest firma SGI Baltis.

Nowa inwestycja będzie czwartym projektem, który firma SGI Balits zrealizuje w Warszawie po biurowcach przy Al. Jerozolimskich i ul. Czerniakowskiej oraz zespole luksusowych apartamentów powstających przy ulicy Bartyckiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej