Projekty Keen Property Partners Retail

2009-02-11 14:40
Galeria Sandomierz
Autor: KPP Retail

11 lutego odbyła się konferencja prasowa, na której zarząd firmy KPP Retail zaprezentował nowe plany inwestycyjne. Zakup Galerii Sandomierz i budowa centrum handlowego w Gnieźnie to jej najnowsze przedsięwzięcia. Firma kryzysu się nie boi, powierzchnie handlowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Jak usłyszeliśmy od przedstawiciela CB Richard Ellis - problem mogą mieć te firmy, które zaciągają kredyt w banku, wciąż jednak jest dużo spółek, które finansują się ze środków własnych.

Obecnie KPP Retail jest zaangażowany w projekt handlowy o nazwie Galeria Victoria. Będzie to pierwszy nowoczesny kompleks handlowo-rozywkowy w Wałbrzychu i regionie, z powierzchnią hotelową i mieszkaniową. Znajdzie się tutaj także wieloekranowe kino, restauracje, kawiarnie. Latem w ogólnodostępnym amfiteatrze będą organizowane występy plenerowe. Projekt powstał z myślą o rewitalizacji niezagospodarowanej dotychczas części miasta i stworzeniu nowej przestrzeni publicznej dla mieszkańców. Na chwilę obecną 40% powierzchni jest już wynajęte. Firma otrzymała pozwolenie na budowę i w ciągu 7 dni mają ruszyć prace.

Kolejnym projektem jest Galeria Sandomierz. Centrum jest częścią regionalnego kompleksu handlowego realizowanego przez firmę Centrum Handlowe Sandomierz sp. z o.o., która została założona przez firmy Terra Casa SA i Artom Development sp. z o.o przy wsparciu Keen Property Partners Retail, który w najbliższym czasie zakupi obiekt. Galeria jest zlokalizowana przy ulicy Przemysłowej, 2 km od centrum miasta, przy drodze krajowej nr 77 wiodącej na południe do Przemyśla oraz na północ do Opatowa. Obiekt to dwa osobne parterowe budynki. W pierwszym z nich znajdzie się supermarket Carrefour Express, restauracja i galeria handlowa. W drugim budynku zostanie otworzony hipermarket budowlany. Całkowita powierzchnia wynosi 10 000 m2, z tego 6500 m2 to powierzchnia najmu. Na parkingu zaprojektowano 200 miejsc postojowych. Pierwsza część galerii zostanie otwarta 27 marca 2009 roku. Wartość inwestycji wynosi około 13 mln euro. Projekt centrum handlowego został opracowany przez firmę Perbo-Projekt sp. z o.o., generalnym wykonawcą projektu było Mieleckie Przedsiębiorstwo Budowlane.

Nowe centrum handlowe w Gnieźnie zostanie zlokalizowane przy skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Warzywnej. Projekt przygotowywany przez studio architektoniczne Chapman Taylor jest jeszcze w fazie planowania. KPP Retail planuje stworzenie przestrzennego i nowoczesnego centrum, w którym mieszkańcy Gniezna i okolic będą mieli dostęp do ok. 100 sklepów. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 45 900 m2, w tym powierzchnia najmu to 38 000 m2. Wokół budynku znajdzie się 965 miejsc parkingowych. Otwarcie planowane jest na jesień 2010 r. Koszt inwestycji to ok. 70 mln euro.

KPP Retail specjalizuje się w zakupie, budowie lokalnych i regionalnych centrów handlowych. Obecnie firma buduje, modernizuje, zarządza i wynajmuje obiekty o łącznej powierzchni około 150 000 m2. Do swoich wysokiej jakości projektów zalicza: centrum handlowe Galeria Orkana w Lublinie (nabycie, zarządzanie, a następnie sprzedaż firmie Orco Property Group), Rzeszów Plaza (modernizacja i zarządzanie) oraz Galeria Sieradzka (budowa). W grudniu 2008 roku firma nabyła Park Handlowy Eden w Zgorzelcu i Centrum Handlowe Graf w Chełmie.

Centrum handlowe w Gnieźnie
Autor: KPP Retail
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej