Profix rozbudowuje centrum logistyczne

2010-06-14 16:11
Profix_3.jpg
Autor: CORE PR

Firma Profix, producent oraz dystrybutor narzędzi i elektronarzędzi takich marek jak: Proline, Proline HD, Vulcan czy Tryton, rozbudowuje swoje centrum logistyczne w miejscowości Łomna Las pod Warszawą. Inwestycja znacznie powiększy powierzchnię magazynową i biurową firmy. Prace zakończą się już w listopadzie tego roku.

Ciężka dla budownictwa zima nie wpłynęła na zmianę terminu zakończenia rozbudowy. Cały czas trwają prace budowlane. Zasadnicza konstrukcja nowego magazynu będzie gotowa do końca wakacji. Z początkiem września ruszą prace wykończeniowe. Obejmą one także montaż regałów wysokiego składowania, które będą stanowiły kontynuację istniejących ciągów regałowych.
Rozbudowa zwiększy możliwości handlowe firmy, liczba miejsc paletowych wzrośnie do 13 tysięcy, a łączna powierzchnia magazynu do 10 000 mkw. Podwojona zostanie powierzchnia socjalna, a także powierzchnia komórek funkcjonalnych – takich jak dział konfekcjonowania czy komórka badawczo-rozwojowa.

- Dynamiczny rozwój sprzedaży, który odnotowaliśmy w ostatnich latach pozwolił nam znacznie rozszerzyć ofertę. Wprowadziliśmy na rynek nowe marki. Budując obecne centrum dystrybucji przewidzieliśmy konieczność jego dalszej rozbudowy. Nie sądziliśmy jednak, że nastąpi to tak szybko. Rosnący udział w krajowym rynku narzędzi ręcznych i elektronarzędzi zdeterminował konieczność szybszego przystąpienia do inwestycji - mówi Mirosław Cichecki, Wiceprezes Zarządu Profix Sp. z o.o.

Centrum Logistyczne Profix w miejscowości Łomna Las zostało otwarte w 2007 roku. Łączna powierzchnia magazynowa wynosi w tej chwili 6500 mkw. Firma ma do dyspozycji 7000 miejsc paletowych. Są one obsługiwane przez podnośnikowe wózki systemowe najnowszej generacji. Wózki prowadzone są w regałach linią indukcyjną. W czasie prac wykończeniowych ścieżki prowadzenia wózków zostaną przedłużone, podobnie jak ciągi regałów, co zapewni bardzo dobrą operatywność także w nowej części magazynu.

Profix łączy rozbudowę centrum dystrybucyjnego z odważnymi planami na najbliższe lata. Zarząd firmy przewiduje dalszy wzrost sprzedaży narzędzi w latach 2011-2012. Nowe powierzchnie magazynowe i biurowe mają pomóc w realizacji tych założeń.

Specyfika branży narzędziowej to konieczność realizowania wysyłek o różnych gabarytach. W ofercie firmy znajdują się zarówno wiertła o średnicy np. 0,3 mm jak i kilkusetlitrowe kompresory.

ZOBACZ KONIECZNIE: Więcej artykułów o inwestycjach komercyjnych w Polsce.

Profix
Autor: CORE PR Profix posiada w ciągłej sprzedaży kilkanaście tysięcy produktów. Dzięki tej różnorodności asortymentowej i dużej elastyczności działania warszawski dostawca markowych narzędzi i elektronarzędzi obsługuje różne segmenty rynku.

- Bez sprawnie działającego magazynu i dobrze zorganizowanej wysyłki zamówień nie można myśleć o realizacji zakładanych planów sprzedażowych. Źle zorganizowany magazyn, błędy w kompletacji zamówień potrafią zniweczyć działania działu sprzedaży. Jakiekolwiek niedociągnięcia mogą wywołać niezadowolenie klientów i spowodować ich migrację do konkurencji. W naszym przypadku już teraz liczba pomyłek jest niewielka. Co więcej, organizacja pracy i jej styl zyskała uznanie w oczach komisji weryfikacyjnej Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club – w zeszłym roku zostaliśmy uhonorowani Medalem Europejskim w kategorii rozwiązania logistyczne. Taka rekomendacja, potwierdza jedynie to, że podążamy we właściwym kierunku i jesteśmy gotowi na zwiększenie liczby wysyłek, co będzie ważnym elementem spodziewanego dalszego wzrostu sprzedaży w najbliższych latach - mówi Tomasz Łuszczyk, dyrektor Działu Logistyki Profix.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej