Erbud wybuduje galerię Libero

2016-09-06 11:09
Galeria Libero
Autor: Echo Investment Autorem projektu galerii Libero jest pracownia MOFO Architekci

Nowe centrum handlowe powstanie w południowej części Katowic przy ul. Kościuszki. Generalnym wykonawcą jest firma Erbud, inwestorem - Echo Investment.

Na działce o powierzchni 54 000 m² powstanie 3-kondygnacyjny obiekt, który będzie miał 120 000 m² powierzchni całkowitej, z czego 45 000 m² przeznaczone będzie na lokale handlowe i rozrywkowe. W galerii Libero oprócz sklepów, punktów usługowych i supermarketu, będą m.in. 8-salowe kino, klub bilardowy, strefa zabaw dla dzieci, korty do squasha i badmintona, restauracje z tarasami. Autorem projektu galerii jest pracownia MOFO Architekci.

Dodatkowo inwestor Echo Investment zawarł z władzami miasta umowę dotyczącą przebudowy układu komunikacyjnego wokół galerii. Mają powstać dodatkowe pasy ruchu w każdym kierunku i bezkolizyjny przejazd pod ulicą Kościuszki. Nowe rozwiązanie usprawni ruch samochodowy w tej części miasta, a także zapewni wygodny dojazd do galerii. Planowana jest również budowa chodników i nowych ścieżek rowerowych na całym przebudowywanym obszarze.

W ramach podpisanej umowy firma Erbud wykona stan surowy galerii Libero. Aktualnie trwa zaawansowany proces komercjalizacji inwestycji. Prace na budowie ruszą w lipcu 2016 i zakończą się w 2018 roku.

Galeria Libero
Autor: Echo Investment Oddanie galerii Libero do użytkowania planowane jest na IV kwartał 2017

Nazwa inwestycji: galeria Libero
Lokalizacja: ul. Tadeusza Kościuszki, Katowice
Funkcja: centrum handlowe
Inwestor/deweloper: Echo Investment
Generalny wykonawca: Erbud
Projektant: MOFO Architekci
Całkowita powierzchnia: 120 000 m²
Powierzchnia handlowo-rozrywkowa: 45 000 m²
Liczba kondygnacji: 3
Rozpoczęcie budowy: lipiec 2016
Zakończenie budowy: 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej