Erbud wybuduje galerię Libero

2016-09-06 11:09
Galeria Libero
Autor: Echo Investment Autorem projektu galerii Libero jest pracownia MOFO Architekci

Nowe centrum handlowe powstanie w południowej części Katowic przy ul. Kościuszki. Generalnym wykonawcą jest firma Erbud, inwestorem - Echo Investment.

Na działce o powierzchni 54 000 m² powstanie 3-kondygnacyjny obiekt, który będzie miał 120 000 m² powierzchni całkowitej, z czego 45 000 m² przeznaczone będzie na lokale handlowe i rozrywkowe. W galerii Libero oprócz sklepów, punktów usługowych i supermarketu, będą m.in. 8-salowe kino, klub bilardowy, strefa zabaw dla dzieci, korty do squasha i badmintona, restauracje z tarasami. Autorem projektu galerii jest pracownia MOFO Architekci.

Dodatkowo inwestor Echo Investment zawarł z władzami miasta umowę dotyczącą przebudowy układu komunikacyjnego wokół galerii. Mają powstać dodatkowe pasy ruchu w każdym kierunku i bezkolizyjny przejazd pod ulicą Kościuszki. Nowe rozwiązanie usprawni ruch samochodowy w tej części miasta, a także zapewni wygodny dojazd do galerii. Planowana jest również budowa chodników i nowych ścieżek rowerowych na całym przebudowywanym obszarze.

W ramach podpisanej umowy firma Erbud wykona stan surowy galerii Libero. Aktualnie trwa zaawansowany proces komercjalizacji inwestycji. Prace na budowie ruszą w lipcu 2016 i zakończą się w 2018 roku.

Galeria Libero
Autor: Echo Investment Oddanie galerii Libero do użytkowania planowane jest na IV kwartał 2017

Nazwa inwestycji: galeria Libero
Lokalizacja: ul. Tadeusza Kościuszki, Katowice
Funkcja: centrum handlowe
Inwestor/deweloper: Echo Investment
Generalny wykonawca: Erbud
Projektant: MOFO Architekci
Całkowita powierzchnia: 120 000 m²
Powierzchnia handlowo-rozrywkowa: 45 000 m²
Liczba kondygnacji: 3
Rozpoczęcie budowy: lipiec 2016
Zakończenie budowy: 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej