Poznańska Łacina

2007-05-22 17:54
Centrum łacina
Autor: brak danych

Kolejne ogromne centrum handlowe powstanie w Poznaniu. Centrum Łacina będzie zlokalizowane na prawym brzegu Warty. Nazwą Łacina objęty jest nie tylko obiekt handlowy, ale również dzielnica mieszkaniowa z bazą rekreacyjno-rozrywkową. Jednym słowem będzie to obiekt kompleksowy i wielofunkcyjny.

Centrum Łacina ma być obiektem na miarę europejskiego miasta. Łączyć będzie w sobie centrum handlowe i dzielnicę mieszkaniową. Inwestorem jest francuska firma Apsys Groupe, która w zarządzaniu i rozwoju centów handlowych w Polsce ma już duże doświadczenie.

Na razie inwestor jest na etapie uzyskiwania różnych zezwoleń. W czerwcu 2006 roku nastąpiło uchwalenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Jesienią ma otrzymać pozwolenie na budowę, natomiast prace budowlane mają się rozpocząć na przełomie 2006 i 2007 roku.

Centrum Łacina będzie trzykondygnacyjne. Powierzchnia całkowita będzie liczyć 120 tys. mkw., w tym 90 tys. mkw powierzchni użytkowej, w skład której wejdą m.in. powierzchnie handlowe, gastronomiczne, usługowe i rozrywkowe. W obiekcie znajdować się będzie też multipleks kinowy. Ponadto w planach jest budowa parkingu na trzy tysiące miejsc, obiektu biurowego i hotelu. Nie zabraknie także terenów zielonych, skwerów, placów i licznych alejek. W centrum rozmieszczonych zostanie ponad 300 punktów handlowych. Na klientów Łaciny czekać będzie Aleja Mody - obszar o powierzchni 25 tys. mkw ze znanymi markami odzieżowymi. Przewidziana jest także budowa 200 mieszkań oraz centrum kongresowego. Otwarcie centrum handlowego planowane jest na 2009 rok.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej