Poleczki Business Park: pierwsze budynki z precertyfikatem LEED CS Gold

2011-05-31 11:26
Poleczki Bussines Park
Autor: UBM Polska Sp. z o.o. Druga faza Poleczki Business Park to pierwsze budynki w Warszawie z precertyfikatem LEED CS Gold oraz pierwsze w Polsce na poziomie precertifikacji LEED CS Gold

GBCI (Green Building Certification Institut) przyznał precertyfikat LEED CS Gold dwóm realizowanym budynkom wchodzącym w skład kompleksu biurowego Poleczki Business Park. Certyfikacja LEED Gold zakończy się po sfinalizowaniu budowy i oddaniu budynków do użytkowania.

Kompleks Poleczki Business Park jest realizowany na południowych obrzeżach Mokotowa, 3 km od Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina. Na terenie o powierzchni 14 ha znajdą się budynki biurowe, powierzchnie logistyczne, budynek garażowy, centrum konferencyjne oraz hotel. Wmurowanie kamienia węgielnego pod pierwszą fazę odbyło się we wrześniu 2008 r., a już w marcu 2010 zostały oddane do użytku budynki A1 i A2 o łącznej powierzchni najmu ok. 45 000 m kw. Inwestycja jest realizowana w sześciu etapach.

Przeczytaj koniecznie: Warszawa: przy ulicy Grzybowskiej powstanie biurowiec

Obecnie trwa realizacja drugiego etapu parku biznesu Poleczki Business Park. W ramach tej fazy powstaną dwa budynki: B1 i C1 o łącznym metrażu ponad 21 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A (8 500 mkw. w budynku B1 i 12 700 mkw. w budynku C1). Oddanie do użytku zaplanowano na II kwartał 2012 roku.

– Projekt Poleczki Business Park to największa realizowana przez nas obecnie inwestycja będąca jednocześnie największym tego typu projektem w Europie Środkowo-Wschodniej. Otrzymanie precertyfikatu to ogromny sukces i efekt ciężkiej pracy całego zespołu ludzi zaangażowanych w ten projekt. To dla nas kolejne wyróżnienie, różniące się jednak od pozostałych tym, że wykorzystane strategie i technologie zgodne z wymogami certyfikacji LEED przyniosą korzyści zarówno najemcom, jak i środowisku naturalnemu. – mówi Rudolf Grossmayer, Członek Zarządu Poleczki Business Park

Realizacja kompleksu Poleczki Business Park odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami, z wykorzystaniem materiałów wpisujących się w koncepcję budownictwa zrównoważonego.
W procesie uzyskania precertyfikacji inwestorzy Poleczki Business Park, czyli spółki UBM i CA IMMO, współpracowali z doświadczonym zespołem konsultantów z firmy VvS | Architects & Consultants (międzynarodowa firma zajmująca się projektowaniem architektonicznym i konsultingiem zrównoważonym oraz prowadzeniem procesu certyfikacji LEED, BREEAM oraz DGNB).

Dzięki lokalizacji biur w certyfikowanych budynkach kompleksu Poleczki Business Park przyszli użytkownicy mają gwarancję jakości zapewnień środowiskowych ze strony projektanta, wykonawcy oraz właściciela – mówi Agnes Vorbrodt-Schurma, Principal w firmie VvS | Architects & Consultants, LEED AP BD+C. 
– Wśród korzystnych elementów podnoszących zdrowie i wydajność pracowników znajdą się m.in. jakość powietrza we wnętrzu obiektu, pełen dostęp do światła dziennego, zdrowe i energooszczędne oświetlenie pomieszczeń, dogodna komunikacja publiczna, rowerowa oraz bliskość podstawowych usług. Natomiast technologie wiążące się z wygodą, oszczędnością energii oraz wody są koordynowane tak, aby ich współdziałanie maksymalizowało korzyści, jakie budynki przyniosą właścicielowi, indywidualnemu użytkownikowi oraz środowisku naturalnemu. – dodaje Agnes.

Poleczki Business Park
Autor: UBM Polska Sp. z o.o. W ramach drugiej fazy kompleksu biurowego Poleczki Business Park powstaną dwa trzypiętrowe budynki: B1 i C1

Generalnym wykonawcą kompleksu biurowego jest firma PORR (Polska). Za koncepcyjny projekt architektoniczny odpowiada pracownia RKW Polska Sp. z o.o., natomiast obecnie prace projektowe dla inwestycji prowadzi zespół architektów UBM Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej