Platinum Properties Group inwestuje w Poznaniu

2011-05-12 10:41

Grupa Platinum Properties Group SA, holding spółek działających w obszarze rynku nieruchomości, sfinalizowała zakup działki inwestycyjnej w Poznaniu. Wysokość transakcji to 15,4 mln zł.

Na zakupionym terenie Platinum Properties Group zrealizuje biurowiec klasy A o powierzchni ponad 10 tys. mkw. Przychody z inwestycji pochodzić będą z tytułu długoterminowych umów najmu. Spółka nie wyklucza również możliwości sprzedaży ukończonej nieruchomości w momencie osiągnięcia przez nią najwyższej wartości rynkowej.

Zobacz także: Rezydencja Naruszewicza. Nowe apartamenty w Warszawie

Teren o powierzchni 0,5 ha przeznaczony pod zabudowę biurową ulokowany jest przy ulicy Obornickiej, która jako część drogi krajowej nr 11 stanowi jedną z najważniejszych arterii wylotowych z Poznania. Droga jest modernizowana w ramach inwestycji związanych z przygotowaniami do Euro 2012.

- Sektor nieruchomości komercyjnych jest obok części mieszkaniowej ważnym obszarem budowy wartości PPG SA. W ramach przyjętej strategii, w obu segmentach, poszukujemy kolejnych, wysoko-rentownych możliwości inwestycyjnych w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Gustaw Groth, wiceprezes zarządu Platinum Properties Group SA. - Projektowany biurowiec to nasza odpowiedź na potrzebę nowoczesnej powierzchni biznesowej na poznańskim rynku. Zakładamy realizację obiektu w standardzie klasy A, który jednocześnie będzie atrakcyjny kosztowo dla potencjalnych najemców.

W portfelu aktualnie realizowanych inwestycji znajduje się również Rezydencja Naruszewicza w Warszawie, luksusowy apartamentowiec, którego powierzchnie wspólne zaprojektował Maciej Zień oraz kompleks mieszkaniowo-komercyjny Svetly Dali pod Moskwą o powierzchni blisko 700 tys. mkw.

PPG S.A. niedawno zakończyła plasowanie, największej w historii rynku NewConnect, oferty prywatnej, która została zamknięta kwotą 250,2 mln zł .

Spółka planuje debiut na rynku podstawowym warszawskiej GPW do końca 2011 roku.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej