Plastivan Polska rozbuduje swoją fabrykę

2007-06-01 12:50
Zakład Platan
Autor: brak danych

Jeszcze w marcu 2006 roku rozpocznie się zaplanowana w ubiegłym roku inwestycja firmy Plastivan Polska w Biskupicach pod Poznaniem. Firma zamierza nakładem ponad 1,5 mln złotych rozbudować swoją fabrykę. Zatrudnienie po tej inwestycji wzrośnie o ponad 20 procent.

Polski oddział belgijskiego koncernu Plastivan NV kolejną inwestycję w Polsce zapowiadał jesienią 2005 roku. Pierwszy etap rozbudowy zakładu pod Poznaniem to zakup nowych linii technologicznych oraz budowa silosów do przygotowywania granulatu z PCV.

"Nie przewidujemy, przynajmniej w tym roku, rozszerzania asortymentu naszej produkcji w Polsce" - mówi dyrektor zarządzający Plastivan Polska, Mikołaj Przybyła. Inwestycja w nową linię produkcyjną oraz w silosy to odpowiedź na znaczący wzrost zainteresowania oferowanym przez nas aktualnie asortymentem. Zwiększenie produkcji wymusiła na nas także duża popularność naszych produktów na rynkach wschodnich, które z sukcesem zdobywamy od kilku lat. Nad dalszą rozbudową naszej fabryki będziemy zastanawiać się pod koniec tego roku. Eksport polskiej odnogi belgijskiego koncernu Plastivan NV - firmy Plastivan Polska rośnie systematycznie od dłuższego czasu. Udział eksportu w sprzedaży Plastivan Polska wyniósł w 2004 roku 3 procent, a w roku 2005 18,5 procenta. W Plastivan Polska pracuje obecnie 25 pracowników. Jak dotąd najważniejszym rynkiem eksportowym Plastivan Polska jest Litwa (udział tego rynku w eksporcie paneli boazeryjnych, parapetów i innych produktów z PCV sięga 50 procent). Plastivan Polska jest oddziałem belgijskiej firmy Plastivan NV, która od wielu lat zajmuje się produkcją i dystrybucją profili budowlanych i wykończeniowych z PCV. Firma została założona w Belgii w 1966 roku. W 1972 roku siedziba została przeniesiona z Wielsbeke do Oostrozebeke (Belgia). Tam też na początku lat 90-tych wybudowana została nowa hala produkcyjna i magazynowa.  W 1997 roku otwarty został kolejny nowy zakład produkcyjny w Ingelmunster (Belgia). W 1990 firma Plastivan utworzyła oddział Plastivan SARL z siedzibą w Lille (Francja). Tym samym Plastivan rozpoczął działalność na skalę międzynarodową. Następnie w 1993 i 1994 założona została spółka Plastivan Polska oraz równocześnie utworzony Plastivan Ltd. z siedzibą w Bristolu (Wielka Brytania).
Na polskim rynku firma Plastivan działa od 1993 roku. Początkowo siedziba znajdowała się w Warszawie, gdzie zlokalizowane było biuro handlowe i magazyn dystrybucyjny. W styczniu 2001 roku w Biskupicach koło Poznania wybudowany został, nakładem ponad 8 milionów złotych, nowoczesny zakład produkcyjny wraz z zapleczem magazynowym. Produkty powstają na nowoczesnych liniach produkcyjnych przy użyciu materiałów najwyższej jakości. Plastivan Polska oferuje również asortyment wytwarzany w zakładach zlokalizowanych na terenie Belgii.  Plastivan Polska podpisał w 2005 roku umowy, na podstawie których produkty Plastivanu znacząco zwiększyły swoją  obecność na rynku litewskim, pojawiając się jednocześnie w Estonii, Czechach, na Słowacji, Bułgarii, Mołdawii i Rumunii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej