Plac Vogla – centrum handlowe dla Wilanowa

2013-11-29 16:04
Plac Vogla
Autor: biuro prasowe Ghelamco Poland Firma Ghelamco planuje stworzyć na warszawskim Wilanowie obiekt handlowo usługowy nowego typu „open-air center”. Kameralny projekt Ghelamco, adresowany jest głównie do mieszkańców Wilanowa. Tworząc miejsce codziennych zakupów i spotkań, ma stanowić alternatywę dla popularnych wielkich centrów handlowych.

Firma Ghelamco wybuduje na warszawskim Wilanowie obiekt handlowo-usługowy nowego typu - Plac Vogla. Inwestycja otrzymała już pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie realizacji projektu planowane jest na 2014 rok. Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu siedmiu miesięcy.

Kameralny projekt Ghelamco skierowany jest głównie do mieszkańców Wilanowa. Obiekt powstanie między ulicami Sytą, Zaściankową, Łokciową i Vogla. W zamierzeniu inwestora ma to być miejsce codziennych zakupów i spotkań, a nowy kompleks ma być alternatywą dla wielkich centrów handlowych.

Cechą charakterystyczną Placu Vogla ma być niska, w większości parterowa zabudowa, która ma wkomponować się w architektoniczny charakter Wilanowa. Blisko 50 lokali zostanie wybudowanych na powierzchni około 11 tys. m2. Poza sklepami spożywczymi i drobnymi usługami, w kompleksie Plac Vogla będą także kawiarnie, restauracje i place zabaw. Przestronny parking będzie mógł być wykorzystywany także do organizacji wydarzeń z życia dzielnicy. Deweloper chce, by Plac Vogla stał się miejscem spotkań dla mieszkańców Wilanowa.

Plac Vogla jest jednym z trzech obiektów handlowo-usługowych typu „open-air center”, jakie planuje wybudować deweloper. Kolejne to Prochownia Łomianki i Pasaż Tukanów w Piasecznie. Plac Vogla to inwestycja, która ma być zrealizowana według nowej w Polsce koncepcji nazwanej Lokalne Ośrodki Handlu i Usług. W  założeniach koncepcji Ghelamco, inwestorzy odchodzą od budowy dużych budynków (typu galeria handlowa) na rzecz oddzielnych, kameralnych lokali. Projekty centrów handlowych nowego typu zostały zaprezentowane przez Ghelamco podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum w Warszawie.

Plac Vogla
Autor: biuro prasowe Ghelamco Poland Plac Vogla jest jednym z trzech obiektów handlowo-usługowych typu „open-air center”,jakie planuje wybudować deweloper. Kolejne to Prochownia Łomianki i Pasaż Tukanów w Piasecznie.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej