Pierwszy chiński inwestor w Łódzkiej SSE

2009-11-06 12:37

Spółka Yuncheng Poland wybuduje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej nowoczesną fabrykę cylindrów do druku rotograwiurowego. Zakład powstanie na ponad hektarowej działce w Konstantynowie Łódzkim (Podstrefa Łódź). Ukończenie inwestycji planowane jest na koniec 2013 roku.

Łączne wydatki związane z nową inwestycją wyniosą blisko 17 milionów złotych i zostaną poniesione do końca 2013 roku. Nowy inwestor  zatrudni  co najmniej 30 osób, w terminie do 31 grudnia 2013 roku i utrzyma taki poziom zatrudnienia do 31 grudnia 2018 roku.
YUNCHENG POLAND jest pierwszym w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej inwestorem z obszaru Chin kontynentalnych. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi podmiotami z tego obszaru gospodarczego.
W tym roku w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wydanych zostało 14 zezwoleń. Firmy, które je otrzymały deklarują nakłady na poziomie 500 mln złotych, utworzenie 1000 nowych, oraz utrzymanie 1000 istniejących miejsc pracy. Do końca tego roku w Łódzkiej Strefie pojawi się kolejnych 5-6 inwestorów.
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna została utworzona w 1997 roku. Obecnie obejmuje obszar o powierzchni ponad 1162 ha położonych w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Strefa ma charakter rozproszony i składa się z 41 podstref.


Koncern Yuncheng Plate Making Group jest jednym z największych na świecie dostawców cylindrów wklęsłodrukowych stosowanych do nadruków na opakowania wykorzystywane w branży spożywczej, farmaceutycznej, chemii gospodarczej czy wzornictwie przemysłowym. Firma zamierza między innymi współpracować z działającymi już w łódzkiej Strefie podmiotami z branży opakowań.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej