ParkLake Plaza w Bukareszcie w ramach Joint Venture

2008-04-24 13:20
ParkLake
Autor: Caelum Development

Sonae Sierra, właściciel 47 centrów handlowych na świecie oraz Caelum Development, specjalista w dziedzinie budowy obiektów handlowych, zawarli w dniu 2 kwietnia 2008 roku umowę Joint Venture dotyczącą wspólnej realizacji projektu ParkLake Plaza. Umowa zakłada równy udział w inwestycji wartej 591 mln euro.

Największe w Bukareszcie centrum handlowe ParkLake Plaza powstanie we wschodniej części miasta. Jak mówi Álvaro Portela, Dyrektor Generalny Sonae Sierra: "Bukareszt to najlepiej rozwinięte i uprzemysłowione miasto Rumunii. Aż 21% PKB i około jedna czwarta produkcji przemysłowej pochodzi ze stolicy. Okolica Bukaresztu jest gęsto zabudowana i zaludniona, co kształtuje silną i dynamiczną strefę zasięgu (catchment zone). W zasięgu 10 minut od centrum znajduje się ok. 475 tysięcy osób, a 30 minut już 1,5 miliona mieszkańców. Cieszę się bardzo, że Sierra i Caelum stały się partnerami w realizacji tak innowacyjnego i dużego projektu".

Inwestycja jest realizowana na działce wielkości 8,2 ha i będzie miała całkowitą powierzchnię handlowo-rozrywkową GLA ok. 110 tys. m2. Budynek będzie miał pięć poziomów, na których zostaną rozmieszczone 443 sklepy. Do dyspozycji gości centrum oraz najemców pozostanie 3300 miejsc w parkingu podziemnym. Postęp komercjalizacji szacuje się obecnie na ok. 40%. "Głównym najemcą centrum będzie hipermarket, 14-ekranowe kino Cinema City, krajowe i międzynarodowe marki typu "high fashion" oraz wyjątkowa oferta rozrywkowa. Jestem pewien, że to właśnie tenant-mix będzie magnesem dla klientów, którzy znajdą się  w ogromnej strefie oddziaływania ParkLake Plaza" - komentuje David Sharkey, dyrektor generalny Caelum Development. Obecnie projekty Caelum Development obejmują 46 inwestycji w Polsce, Rumunii, na Węgrzech oraz w Niemczech.

 

  • Otwarcie: kwiecień 2011 roku
  • Wielkość GLA: ok. 110 tys. m2
  • Całkowita wartość inwestycji: 591 mln euro

kwiecień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej