Parking automatyczny - gigantyczna przeszklona witryna salonu samochodowego Audi

2011-12-30 12:15
Parking automatyczny jak gigantyczna przeszklona witryna salonu samochodowego
Autor: Nussbaum Wieża samochodowa Nussbaum

Systemy parkingowe za szkłem to nowy sposób prezentacji aut. W Berlinie trwają prace przy budowie 13-piętrowej wieży ekspozycyjnej, wyposażonej w parking automatyczny Nussbaum, w której na powierzchni ponad 22 tys. metrów kw. będą prezentowane najnowsze modele samochodów koncernu Audi.

Ekspozycyjne wieże samochodowe zostały po raz pierwszy zaprojektowane w 1997 roku przez konstruktorów niemieckiej firmy Nussbaum dla potrzeb zintegrowanej promocji marki Smart. Do dzisiaj pozostają one dla koncernów samochodowych jednym z najbardziej spektakularnych sposobów prezentacji nowych modeli aut.

Na początku roku 2012 planowane jest uruchomienie pierwszej wieży ekspozycyjnej marki Audi. Będzie to ekspozycja z parkingiem automatycznym o wysokości aż 13 pięter. Zostanie w niej użyty automatyczny system parkowania niemieckiej firmy Nussbaum.

Parking automatyczny w szklanej wieży

Wieże samochodowe to przeszklone konstrukcje liczące od kilku do kilkunastu kondygnacji, w których można zaparkować nawet kilkadziesiąt, widocznych z zewnątrz samochodów. Przy użyciu nowoczesnego systemu sterowanych komputerowo podnośników, każdy z pojazdów w ciągu kilkudziesięciu sekund można przenieść do hallu na parterze i zaprezentować klientowi. Systemy parkingowe w szklanej wieży maja wiele zalet. 
– Budowane na planie kwadratu, prostokąta, krzyża lub wieloboku umożliwiają również szybką i ciekawą wizualnie zmianę ekspozycji: można zmieniać położenie samochodów w widocznej z daleka, wielopoziomowej witrynie w zależności od ich koloru, modelu lub innych pomysłów sprzedawcy – mówi Iwo Nowina Konopka przedstawiciel firmy Nussbaum w Polsce i dodaje – w prestiżowych lokalizacjach konstrukcje tego typu zastępują tradycyjne salony sprzedaży.

 

Parking automatyczny jak gigantyczna przeszklona witryna salonu samochodowego
Autor: Nussbaum Wieża samochodowa Nussbaum Smart wyposazona w parking automatyczny

Przeszklone systemy parkingowe w przestrzeni miejskiej

– Z punktu widzenia zastosowanych technologii, wieże parkingowe są ekskluzywną wersją parkingu automatycznego. Łączą niezwykłą funkcjonalność wind i automatów platformowych z elegancją konstrukcji. Dlatego rozwiązania te stosuje wielu inwestorów, którym zależy na prestiżu inwestycji. Efektem są niezwykle ciekawe architektonicznie parkingi biurowe i publiczne – mówi Iwo Nowina Konopka.

Przeczytaj także: Multigaraż na miarę XXI wieku

Na całym świecie działa obecnie 130 samochodowych wież ekspozycyjnych automatycznego parkowania – między innymi, takich firm jak: BMW, Mercedes-Benz, Opel, Ford, Mazda, Renault, Peugeot. W większości wykonano je i wyposażono w technologie i urządzenia niemieckich firm, które są jednymi z największych europejskich producentów platform, automatów parkingowych i wind samochodowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej