Park handlowy Bielany. Największe centrum handlowe w Polsce

2013-01-11 12:20
Park handlowy Bielany
Autor: materiały od agencji PR time Powierzchnia handlowa obiektu zwiększy się z 80 tys. m kw. do 145 tys. m kw.

Wydano pozwolenie na przebudowę parku handlowego Bielany we Wrocławiu. Pierwsze zakupy w rozbudowanym i zmodernizowanym centrum handlowym, mieszkańcy Wrocławia i okolic będą mogli zrobić w 2014 r. W nowym centrum handlowym będzie działać ok. 200 sklepów, kino z ośmioma salami, rozbudowie ulegnie część restauracyjna i przestrzeń do wypoczynku. Park handlowy Bielany będzie największym centrum handlowym w Polsce.

Inter IKEA Centre Group Poland realizuje plan modernizacji i rozbudowy Parku Handlowego Bielany – właśnie uprawomocniła się wydana przez Starostę Powiatu Wrocławskiego decyzja o pozwoleniu na przebudowę centrum handlowego. W najbliższym czasie rozpoczną się pierwsze prace budowlane. Inter IKEA Centre Group Poland złożyła jednocześnie w Starostwie Powiatu Wrocławskiego wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę nowej części galerii handlowej.

- Ta inwestycja ma dla nas ogromne znaczenie, przygotowywaliśmy się do niej od dłuższego czasu. Po jej zakończeniu park handlowy Bielany będzie miał niemal trzy razy więcej najemców i niemal 150 tys. mkw. powierzchni handlowej. Stanie się największym centrum handlowym w Polsce, a naszym klientom będziemy mogli zaproponować bogatą ofertę handlową i rozrywkową – mówi Mikael Andresson, dyrektor zarządzający Inter IKEA Centre Group Poland.

Pierwsze zakupy w nowym parku handlowym Bielany w 2014 r.

Obecnie trwa budowa nowego sklepu IKEA na terenie za marketem OBI. Dotychczasowy budynek (po przeniesieniu się IKEA do nowej lokalizacji) zostanie wyburzony, a na jego miejscu powstanie nowa część parku handlowego Bielany. Istniejąca część centrum handlowego zostanie przebudowana i połączona z nową w jednolitą całość, z zupełnie inną fasadą oraz aranżacją wnętrz. Powiększony i rozbudowany park handlowy Bielany zajmie 170 tys. mkw. powierzchni całkowitej, a nowa galeria będzie miała trzy kondygnacje: dwa poziomy handlowe oraz parking podziemny.

W rozbudowanym centrum handlowym zaprojektowano nowy, duży foodcourt z restauracjami i kawiarniami, a także nowoczesne kino z ośmioma salami projekcyjnymi, którego operatorem będzie Helios. Pojawią się strefy spotkań skierowane do różnych grup: osób młodych, dla których ważne są kontakty z bliskimi, korzystanie z oferty kulturalnej i nowinki technologiczne, a także dla rodzin z dziećmi i osób szukających codziennych inspiracji. Nie zabraknie też przestrzeni do organizacji eventów – warsztatów, zabaw, wystaw, koncertów i prezentacji.

W następnym etapie przebudowana zostanie ulica Czekoladowa - powstaną dwa dodatkowe pasy pod wiaduktem, ścieżki rowerowe i przejścia dla pieszych.

- Planujemy, że pierwsze zakupy w nowym, większym centrum handlowym klienci będą mogli zrobić w 2014 roku - mówi Mikael Andresson, dyrektor zarządzający Inter IKEA Centre Group Poland.

Koszt budowy nowego parku handlowego Bielany ma wynieść 205 mln złotych.

Park handlowy Bielany
Autor: materiały od agencji PR time Inspiracją dla projektantów parku handlowego Bielany była m.in. rzeka Odra - szklany dach ma symbolizować taflę wody, a podłoga koryto rzeki

Rozbudowa parku handlowego Bielany wg projektu biura BPD

Projekt rozbudowy i modernizacji centrum handlowego Bielany przygotowało londyńskie biuro projektowe BPD. Głównym motywem projektu rozbudowy centrum handlowego Bielany była topografia Wrocławia (inspiracja Odrą, jej kanałami i mostami), która widoczna będzie przede wszystkim w kształcie i układzie nowego pasażu handlowego. Szklany dach ma symbolizować taflę wody, a podłoga koryto rzeki. Zastosowane materiały – kamień, drewno, metal, szkło – mają podkreślać skandynawski styl – proste, minimalistyczne i eleganckie rozwiązania.

Fasada parku handlowego we Wrocławiu, poprzez swój nieregularny kształt, różnice wysokości, rozcięcia, wgłębienia, kolorystykę, nawiązuje do skał i kamiennych formacji, często spotykanych zarówno na nabrzeżach skandynawskich, jak i w masywie Ślęży. Elementy obu krajobrazów – polskiego i skandynawskiego – znajdą odbicie w zagospodarowaniu terenu i małej architekturze.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej