Park biznesowy Synergy Park: węzeł Sośnica

2009-03-19 14:53
Lokalizacja Synergy Park
Autor: Image Public Relations

Synergy Park to nowoczesny park biznesowo-przemysłowy oferujący tereny inwestycyjne dla firm z przemysłu, logistyki, produkcji i handlu, powstaje przy węźle Sośnica. Istnieje możliwość wyboru kształtu i powierzchni terenu (nawet od 1 hektara) wraz z licznymi udogodnieniami inwestycyjnymi. Łączna powierzchnia parku wynosi 73 ha.

Dużym atutem projektu jest jego lokalizacja. Synergy Park położony jest na terenie Aglomeracji Górnośląskiej - jednym z najsilniejszych gospodarczo regionów Polski, uznawanym za atrakcyjny teren pod względem inwestycji i rozwijania biznesu. Wpływa na to dobra ocena zasobów i kosztów pracy, rynku zbytu, infrastruktury gospodarczej, stanu dróg, a także aktywności województwa wobec inwestorów i przedsiębiorców. Powstający tam węzeł Sośnica połączy dwie autostrady A4 i A1 oraz drogę krajową nr 44. Dzięki węzłowi możliwy będzie szybki transport w kierunkach wschód-zachód oraz północ-południe. Unikatowe w skali kraju rozwiązanie komunikacyjne, gęsta sieć kolejowa oraz bogata baza wykształconych specjalistów są czynnikami, które niewątpliwie zainteresują inwestorów.

Synergy Park
Autor: Image Public Relations Obecnie na terenie węzła Sośnica trwają prace budowlane. Węzeł ma być oddany w listopadzie 2011 r.

Podstawowe informacje o projekcie

 • Lokalizacja – przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A4, na wysokości Gliwic, gmina Gierałtowice, miejscowość Przyszowice.
 • Sąsiedztwo – od zachodniej strony ul. Graniczna, która jest główną ulicą dojazdową do oferowanego terenu; od strony północnej zabudowania mieszkalne i usługowe; od południa ulica Bojkowska, która stanowi połączenie z centrum Gliwic; od wschodu teren sąsiaduje z gruntami rolniczymi i inwestycyjnymi.
 • Powierzchnia terenu – działki wydzielone będą zgodnie z potrzebami inwestora. Minimalna powierzchnia wynosi 1 ha.
 • Dojazd – główny dojazd do nieruchomości prowadzi przez budowaną ulicę Graniczną (szerokość 8 m, nośność KR5). Ulica Graniczna posiada włączenie do drogi krajowej 44 (Gliwice-Tychy-Oświęcim) i za jej pośrednictwem do węzła autostrad. Alternatywny dojazd będzie się odbywał przez ulicę Bojkowską.
 • Uzbrojenie – wszystkie media dostępne na warunkach ustalanych indywidualnie z inwestorem.
 • Warunki planistyczne – aktualny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego został uchwalony w 2005 r. Oznaczenie w planie: UDG. Przeznaczenie terenu:
 • obiekty produkcyjno-usługowe
 • sieci i urządzenia infrastruktury technicznej
 • ulice, parkingi, garaże, inne budynki i budowle do obsługi terenów produkcyjno-usługowych
 • mieszkania dla pracowników i właścicieli przedsiębiorstw

Dla opisywanego terenu ustalone zostały następujące warunki zabudowy:

 • wysokość zabudowy nie będzie przekraczała 25 m od projektowanego poziomu terenu
 • wskaźnik trwałego zainwestowania działki budowlanej nie może przekroczyć 75% powierzchni ogólnej
 • zagospodarowanie min. 25% powierzchni działki budowlanej zielenią urządzoną i izolacyjną.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej