Panattoni w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

2011-05-05 12:29

Panattoni Europe wybuduje obiekt produkcyjny typu BTS o łącznej powierzchni ok. 32 000 m2. Inwestycja realizowana będzie w Radomsku na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Generalnym wykonawcą jest Kajima Poland.

Obiekt zajmie 32 000 m2, w którym hala produkcyjna rozplanowana jest na powierzchni 28 670 m2, biura zajmą 2270 m2, a budynek techniczny 1000 m2. W obiekcie będzie pracować 400 pracowników. Budowa rozpocznie się w kwietniu, a jej przewidywane zakończenie planowane jest na jesień 2011 roku.

Zobacz także: Panattoni wmurował kamień węgielny pod obiekt przemysłowy Zelmer

W obiekcie zastosowane zostaną rozwiązania ekologiczne - ze względu na proces produkcyjny, część wytworzonej pary wykorzystana będzie do celów grzewczych. Wymagania procesu technologicznego w zaopatrzenie obiektu w znaczne ilości wody spowodują, że na terenie zakładu powstaną urządzenia do oczyszczania i odzysku wody z procesu technologicznego i jej powtórnego wykorzystania.

Obiekt w Radomsku jest drugą inwestycją realizowaną przez Panattoni Europe w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Pierwszą z nich jest fabryka dla firmy Zelmer.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej