Panattoni w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

2011-05-05 12:29

Panattoni Europe wybuduje obiekt produkcyjny typu BTS o łącznej powierzchni ok. 32 000 m2. Inwestycja realizowana będzie w Radomsku na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Generalnym wykonawcą jest Kajima Poland.

Obiekt zajmie 32 000 m2, w którym hala produkcyjna rozplanowana jest na powierzchni 28 670 m2, biura zajmą 2270 m2, a budynek techniczny 1000 m2. W obiekcie będzie pracować 400 pracowników. Budowa rozpocznie się w kwietniu, a jej przewidywane zakończenie planowane jest na jesień 2011 roku.

Zobacz także: Panattoni wmurował kamień węgielny pod obiekt przemysłowy Zelmer

W obiekcie zastosowane zostaną rozwiązania ekologiczne - ze względu na proces produkcyjny, część wytworzonej pary wykorzystana będzie do celów grzewczych. Wymagania procesu technologicznego w zaopatrzenie obiektu w znaczne ilości wody spowodują, że na terenie zakładu powstaną urządzenia do oczyszczania i odzysku wody z procesu technologicznego i jej powtórnego wykorzystania.

Obiekt w Radomsku jest drugą inwestycją realizowaną przez Panattoni Europe w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Pierwszą z nich jest fabryka dla firmy Zelmer.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej