Panattoni buduje w Gdańsku

2010-06-02 15:11
Panattoni Park Gdańsk
Autor: mat.: Konkret PR Panattoni Park Gdańsk zajmie powierzchnię 43 400 mkw.

Panattoni Europe rozpoczyna budowę pierwszego obiektu w Panattoni Park Gdańsk o powierzchni 7600 m2. Inwestycja rozpoczęła się na przełomie maja i czerwca br. a przewidywany termin jej zakończenia to IV kwartał tego roku. 

Panattoni Park Gdańsk będzie się składał docelowo z trzech budynków i zajmie powierzchnię 43 400 m2, co będzie stanowić jedną trzecią obecnych zasobów powierzchni magazynowej regionu. - Okręg Trójmiasta to stosunkowo młody rynek magazynowy a Gdańsk, w którym jest ulokowany nasz park, to największe miasto portowe i jedno z ważniejszych ośrodkow gospodarczych w Polsce. To właśnie z myślą o firmach zlokalizowanych na Pomorzu inwestujemy w budowę Panattoni Park Gdańsk, którego lokalizacja gwarantuje płynną obsługę rynku trójmiejskiego - powiedział Bartłomiej Krawiecki, partner zarządzający na Polskę Wschodnią Panattoni Europe.

Panattoni Park Gdańsk zlokalizowany został tuż przy trasie im. Majora Henryka Sucharskiego, będącej ostatnim fragmentem tras europejskich E 75 oraz E 77 i 500, biegnącej z portu gdańskiego do aktualnie budowanej obwodnicy południowej i autostrady A1 oraz 500 metrów od planowanego węzła drogowego Błonia. Park zlokalizowany jest blisko portu i nowego kontenerowego terminalu głębokowodnego. Centrum logistyczne nadaje się m.in. do obsługi międzynarodowego transportu morskiego.

Najemcami rozpoczętej inwestycji są dotychczasowi klienci dewelopera. Firma Abra SA wynajmie powierzchnię 2700 m2 i łącznie z Panattoni Park Stryków zajmuje blisko 6000 m2 powierzchni magazynowej w parkach dewelopera. Firma Pika zajmująca się zarządzaniem dokumentami papierowymi i elektronicznymi, w pomorskim parku zajmie powierzchnię 1800 m2 i blisko 3700 m2 licząc pozostałe parki Panattoni Europe.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej