OVO Wrocław. Apartamentowiec czeka na dach. GALERIA

2015-05-13 15:28
Apartamentowiec OVO Wrocław, maj 2015
Autor: Danuta Bator Apartamentowiec OVO Wrocław, prace na najwyższej kondygnacji. Widoczny zarys wygiętej elewacji, dzięki której obiekt nazywany jest "pierwszym polskim blobem"

Budowa apartamentowca OVO Wrocław jest coraz bardziej zaawansowana, w maju 2015 ukończono betonowanie podłóg. Nowa inwestycja we Wrocławiu ma zostać zakończona w 2016 roku 

Do planowanego otwarcia wielofunkcyjnego budynku OVO Wrocław został jeszcze niemal rok. Nowa inwestycja ma zostać oddana do użytku w kwietniu 2016. Tymczasem główne prace budowlane zbliżają się do końca. Na początku maja 2015 zabetonowane w całości były już podłogi na wszystkich kondygnacjach apartamentowca, od podziemnych do szóstego piętra włącznie. Widoczny jest już więc zarys zaokrąglonej bryły budynku. Dach OVO Wrocław jest ukończony w 60%.

Na terenie apartamentowca pracuje obecnie równocześnie około 300 osób. Stan prac na poszczególnych piętrach jest zaawansowany w różnym stopniu. Na najniższym, podziemnym poziomie oraz na parterze gotowe są już ściany działowe i trwa montaż instalacji. Rozpoczęły się również prace wykończeniowe
Ściany działowe budowane są już na pierwszym piętrze, przeznaczonym na hotel DoubleTree by Hilton. W pełni ukończone zostały dwa wzorcowe pokoje z pełnym wyposażeniem, a nawet fragmentem charakterystycznej elewacji z corianu. Sama podkonstrukcja pod okładzinę z corianu jest przygotowana w połowie.
Na kondygnacjach mieszkalnych apartamentowca, czyli piętrze czwartym, piątym i szóstym także powstają ściany działowe oraz posadzki.
 

Nazwa inwestycji: Ovo Apartments Hilton / OVO Wrocław
Adres inwestycji: Podwale 82/91, Wrocław
Inwestor: Wings Properties
Autor projektu architektonicznego: JSK Architekci  oraz Gottesman-Szmelcman Architecture
Generalny wykonawca: Eiffage Budownictwo Mitex
Początek realizacji: kwiecień 2014
Planowane oddanie do użytku: kwiecień 2016
Powierzchnia użytkowa: 4600 m2
Koszt inwestycji: 260 mln zł

Fotografie: Danuta Bator

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej