Opal Property Development rozpoczyna nową inwestycję w Łodzi

2010-10-06 16:02
Posiadło Księży Młyn
Autor: Opal Property Developments

W zabytkowych pofabrycznych budynkach na terenie Księżego Młynu, które w przeszłości należały do Karola Scheiblera, firma Opal Property Developments zamierza stworzyć artystyczno-biznesową przestrzeń - Posiadło Księży Młyn. Nazwa nawiązuje do łódzkich tradycji i oznacza obszar, na którym prowadzono kiedyś działalność rzemieślniczo-przemysłową.

Posiadło Księży Młyn
Autor: Opal Property Developments

W ramach projektu Posiadło Księży Młyn zostaną odświeżone budynki a teren zostanie uporządkowany. Mają się tu mieścić restauracje, kawiarnie, sklepy meblowe, wnętrzarskie, kluby sportowe. W pierwszym etapie inwestycji Opal Property Developments przekaże lokale o powierzchni 6000 m2. Łącznie projekt będzie miał ok. 43 000 m2 powierzchni.

Zgodnie z wizją inwestora ma być to miejsce otwarte dla ludzi, pełne życia, w którym łodzianie będą spędzać swój wolny czas i oddawać się kulturalnej rozrywce. Posiadło Księży Młyn to zabytkowe budynki, klimat starej Łodzi, najciekawsze butiki oraz kluby, lecz także biura, pracownie i sklepy, które mają przyciągać zarówno Łodzian, jak i turystów. 

- Chcemy stworzyć centrum kultury i rozrywki, w którym będą odbywać się niecodzienne imprezy oraz wydarzenia o charakterze zarówno komercyjnym, jak i niszowym. Centrum kulturalne jest elementem planu zrewitalizowania Księżego Młyna, który pełen jest pięknych, lecz wciąż nieodkrytych zakątków. Zależy nam, aby Posiadło spełniało kilka funkcji i żeby ta wyjątkowa część miasta na nowo odżyła. Oferowane przez nas warunki wynajmu są bardzo atrakcyjne, a dodatkowo firmy ― które zaproponują ciekawe przedsięwzięcia pasujące do koncepcji Posiadła - mogą liczyć na dodatkowe zachęty np. wakacje czynszowe – mówi Dorota Urawska z firmy Opal Property Developments.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej