Nowy zakład firmy Faurecia

2007-05-22 18:54
Zakład firmy Faurecia
Autor: brak danych

W połowie lipca 2006 roku Faurecia rozpocznie produkcję w dziewiątym zakładzie w Polsce. Nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 17 mln euro. Docelowo fabryka zatrudni 350 osób.

Faurecia producent wyposażenia samochodowego uruchomił produkcję w dziewiątym zakładzie w Polsce. Usytuowana na terenie WSSE "Invest-Park" w podstrefie Jelcz - Laskowice fabryka przeznaczona jest do produkcji oparć i poduszek z gąbki poliuretanowej do siedzeń samochodowych dla potrzeb zakładów PSA Peugeot Citroen w Trnawie. Prace związane z budową fabryki w Jelczu rozpoczęły się w maju 2005 roku. Całość inwestycji zostanie zakończona w 2008 roku. Wówczas Faurecia w Jelczu Laskowicach zatrudniać będzie około 350 osób. Inwestycja pochłonęła 17,4 miliony euro.

Zakład wybudowano w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park", gdzie istnieją już cztery inne fabryki Faurecii: zakład struktur, zakład mechanizmów, zakład zagłówków oraz zakład montażu kompletnych foteli samochodowych. W sumie Faurecia Wałbrzych sp. z.o.o. zajmuje powierzchnię 167 000 mkw. i zatrudnia ponad 1760 osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej