Nowy zakład firmy Faurecia

2007-05-22 18:54
Zakład firmy Faurecia
Autor: brak danych

W połowie lipca 2006 roku Faurecia rozpocznie produkcję w dziewiątym zakładzie w Polsce. Nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 17 mln euro. Docelowo fabryka zatrudni 350 osób.

Faurecia producent wyposażenia samochodowego uruchomił produkcję w dziewiątym zakładzie w Polsce. Usytuowana na terenie WSSE "Invest-Park" w podstrefie Jelcz - Laskowice fabryka przeznaczona jest do produkcji oparć i poduszek z gąbki poliuretanowej do siedzeń samochodowych dla potrzeb zakładów PSA Peugeot Citroen w Trnawie. Prace związane z budową fabryki w Jelczu rozpoczęły się w maju 2005 roku. Całość inwestycji zostanie zakończona w 2008 roku. Wówczas Faurecia w Jelczu Laskowicach zatrudniać będzie około 350 osób. Inwestycja pochłonęła 17,4 miliony euro.

Zakład wybudowano w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park", gdzie istnieją już cztery inne fabryki Faurecii: zakład struktur, zakład mechanizmów, zakład zagłówków oraz zakład montażu kompletnych foteli samochodowych. W sumie Faurecia Wałbrzych sp. z.o.o. zajmuje powierzchnię 167 000 mkw. i zatrudnia ponad 1760 osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej