Racławicka Point - nowy biurowiec w stolicy

2009-03-11 17:18
Racławicka Point
Autor: Capital Park

Sześciokondygnacyjny biurowiec Racławicka Point, klasy A+ o powierzchni całkowitej 4982 mkw. (część nadziemna 2887 mkw. i część podziemna 2095 mkw.) jest inwestycją spółki celowej Capital Park Racławicka Sp. z o.o., należącej do funduszu CP Realty II (Grupa Capital Park). Budowę, która potrwa 12 miesięcy, inwestor planuje rozpocząć latem tego roku.

Architektura
Geometryczna fasada przedzielona liniami zróżnicowanymi kolorystycznie daje wrażenie wielowymiarowości. Projekt zakłada pełne przeszklenia, które zapewnią ciągły dostęp naturalnego światła. Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia c.

Aranżacja biur
Na 1920 mkw. powierzchni najmu, zgodnie z preferencjami przyszłych najemców, mogą powstać biura typu open space lub pomieszczenia w aranżacji gabinetowej. Minimalna proporcja powierzchni wspólnych do powierzchni najmu (4 proc.) jest wynikiem efektywnego zagospodarowania przestrzeni i służy optymalizacji kosztów bieżącej eksploatacji budynku. Inwestor przeznaczył 312 mkw. na lokale handlowo-usługowe zlokalizowane na parterze. Będą one wyposażone w oddzielne wejścia, co zapewni pracownikom i okolicznym mieszkańcom możliwość korzystania z nich również poza godzinami pracy biurowca. Wyróżnikiem budynku będzie również 200-metrowy taras na 4 piętrze, z którego podziwiać będzie można widok na cały stary Mokotów.

Lokalizacja
Mokotów od dawna jest najpopularniejszą dzielnica biurową Warszawy. Atutem lokalizacji budynku Racławicka Point, na rogu ulic Racławickiej i Wołoskiej, w pobliżu osiedla Marina Mokotów, jest łatwy dojazd i otoczenie zieleni (m.in. Pole Mokotowskie, Park Królikarnia i Park Dreszera). Przejazd z centrum stolicy zajmuje około 15 minut, a na lotnisko – niecałe 20 minut. Dogodne położenie stwarza przyszłym najemcom możliwość dojazdu nie tylko samochodem, ale i komunikacją miejską. Inwestycja powstanie niedaleko dwóch stacji metra: Racławicka i Pole Mokotowskie. Do Racławicka Point będzie można dotrzeć również 6 liniami miejskich autobusów, 3 liniami tramwajowymi, zarówno w kierunku Mokotowa jak i Śródmieścia. Udogodnieniem dla przyszłych pracowników będzie bliskość Galerii Mokotów.

Parkingi
Do dyspozycji najemców będzie 47 miejsc parkingowych na dwukondygnacyjnym parkingu podziemnym. Dodatkowe 4 miejsca postojowe powstaną na zewnątrz budynku. Sprawną komunikację wewnątrz biurowca zagwarantują 2 nowoczesne windy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej