Nowy projekt Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego

2010-12-29 12:45

Zarządu województwa mazowieckiego przyznał 61,6 mln zł unijnego dofinansowania dla Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Całkowita wartość projektu to przeszło 195 mln zł.

Projekt zakłada zaprojektowanie i budowę kompleksu obiektów Centrum Usług Biznesowych oraz Laboratorium Centralnego. Zagospodarowane zostaną także tereny wokół obiektów. Przedsięwzięcie będzie realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Obiekty mają tworzyć infrastrukturę dla inwestorów z sektora BPO (Business Process Outsourcing), SSC (Shared Services Centers) oraz badawczo-rozwojowego i laboratoryjnego. Projekt realizowany będzie w partnerstwie z instytucjami otoczenia biznesu działającymi w regionie mazowieckim, szkołami wyższymi oraz partnerami biznesowymi.

Centrum Usług Korporacyjnych mieścić się będzie w trzyskrzydłowym budynku klasy A o powierzchni użytkowej 9500 m2. Kompleks Data Center obejmie dwa obiekty: pierwszy to obiekt technologiczny w klasie Tier III oraz obiekt o funkcjach badawczych w klasie A o powierzchni ok. 2500 m2. W obiektach zastosowane zostaną rozwiązania zwiększające efektywność końcowego zużycia energii przez obniżenie zużycia zarówno energii pobieranej przez użytkowników końcowych, jak i energii pierwotnej. Zarówno na etapie budowy jak i użytkowania zostaną zastosowane rozwiązania, które poprawią efektywność energetyczną.

Kompleks Laboratorium Centralnego obejmie dwa obiekty o łącznej powierzchni 6700 m2. W Laboratorium na terenie o powierchni ok. 5600 mmieścić się będą laboratoria i pracowanie analityczne. Wybudowany zostanie także trzykondygnacyjny budynek administracyjny o powierzchni całkowitej 1100 m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej