Nowy projekt biurowy na Mokotowie

2010-10-29 11:02
Acciona Konstruktorska, nowy biurowiec na Mokotowie
Autor: CBRE Nowy biurowiec na Mokotowie

Dział Development Consultancy firmy CB Richard Ellis, we współpracy z biurem CBRE z Hiszpanii, reprezentował firmę Acciona w sprzedaży gruntu położonego na warszawskim Mokotowie. Nabywcą była firma HB Reavis, jeden z wiodących developerów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Nieruchomość o powierzchni 16 000 m2 zlokalizowana jest przy ulicy Konstruktorskiej 11 i posiada prawomocne pozwolenie na budowę budynku biurowego o wielkości 45 000 m2. To pierwszy tego typu zakup firmy HB Reavis w Polsce, który poprzedziły ostatnie inwestycje na rynku biurowym w Pradze. Transakcją tą słowacki developer rozpoczyna ekspansję rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.
Budowa biurowca rozpocznie się w pierwszym kwartale 2011 roku, a zakończenie prac jest planowane na koniec 2012 roku.

- Transakcja ta była świetnym przykładem wejścia na polski rynek – był to zakup znakomicie zlokalizowanej nieruchomości, z dużym potencjałem. - powiedział Mikołaj Martynuska, dyrektor działu Development Consultancy w CBRE.

Firma CB Richard Ellis była reprezentantem sprzedającego - firmy Acciona, jak również asystowała w znalezieniu nabywcy. Zespół Development Consultancy z CB Richard Ellis w Warszawie zajmuje się doradztwem oraz pośrednictwem w sprzedaży gruntów i wszelkiego rodzaju nieruchomości deweloperskich przeznaczonych głównie na cele biurowe, mieszkaniowe i handlowe.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej