Nowy hotel w podwarszawskich Święcicach

2010-01-26 18:39
Hotel w Święcicach
Autor: Lokaty Budowlane Wizualizacja hotelu w Święcicach, którego wartość w momencie ukończenia można szacować na 42,7 mln zł brutto

W trakcie realizacji budowy centrum konferencyjno-hotelowego w podwarszawskich Święcicach jest właśnie Spółka Lokaty Budowlane*. Uruchomienie obiektu planowane jest na koniec 2010 r.

Hotel z zapleczem gastronomicznym, dwoma restauracjami oraz salami konferencyjnymi jest położony w atrakcyjnej lokalizacji przy trasie Poznańskiej (droga krajowa E 30 Świecko – Poznań – Warszawa) w miejscowości Święcice, zaledwie 25 km od centrum Warszawy. W ofercie znajdują się pokoje hotelowe jak i apartamenty, zaś Lokaty Budowlane S.A. w przyszłości będą zarządzać obiektem i pozostaną właścicielem tzw. części wspólnych nieruchomości.

Pokój w hotelu – nowa forma inwestowania  – 9 proc. w skali roku

Lokaty Budowlane rozpoczęły już zbieranie zapisów na sprzedaż lokali w oparciu o pomysł, który sprawdził się np. w przypadku wakacyjnych rezydencji zagranicznych. Nabywca lokalu może w nim zamieszkać, ale również po uruchomieniu hotelu, zarabiać na wynajmie pokoju. W ramach oferty Spółka gwarantuje uzyskanie czynszu w wysokości ok. 1700 zł miesięcznie (co oznacza, że po niespełna 10 latach inwestycja się zwraca). Dla pierwszych nabywców spółka przygotowała atrakcyjne warunki np. do czasu uruchomienia obiektu, środki są oprocentowane na poziomie 9 proc w skali roku. Cena najtańszych pokoi dostępnych w ofercie wynosi 250 000 zł.

Docelowo Spółka chce stworzyć sieć centrów hotelowo-konferencyjnych, którymi będzie zarządzała, zaś poszczególne pokoje, które będą oferowane już w pełni wyposażone, będą własnością inwestorów. Drugim filarem działalności Spółki jest budowa lokali mieszkalnych w lokalizacjach gwarantujących rentowność.

- Obecnie mamy do czynienia z bardzo dobrym czasem do inwestowania na rynku nieruchomości. Pojawiają się niezwykle ciekawe oferty i nie wykluczamy, że po uzyskaniu finansowania (planowana emisja akcji lub obligacji) będziemy chcieli kilka z nich dołączyć do naszej oferty - mówi Marek Kwiatkowski.

Spółka prowadzi wstępne rozmowy dotyczące zakupu kolejnych atrakcyjnych nieruchomości. Firma zainteresowana jest również nieruchomościami rezydencjalnymi zlokalizowanymi w największych polskich kurortach, jak i inwestycjami mieszkalnymi, które rokują wysoki zwrot z inwestycji.


* Spółka Lokaty Budowlane (notowana na NewConnect firma dewelopersko-budowlana) i Osiedle Poniatowskie sp. z o.o., są w trakcie połączenia - stan na 25.01.2010.
Spółka Lokaty Budowlane poinformowała w ostatnich dniach grudnia 2009 roku o przyjęciu planu połączenia, który zakłada podwyższenie kapitału o 11,6 mln zł w drodze emisji 36 388 400 akcji, które obejmie właściciel Spółki Osiedle Poniatowskie i jednocześnie prezes Lokat Budowlanych, Marek Kwiatkowski. Proces przejęcia poprzez inkorporację powinien się zakończyć w pierwszej połowie 2010 r. W ostatnich dniach stycznia 2010 roku Spółka poinformowała również o zmianie nazwy na Lokaty Budowlane S.A. (wcześniej Fabryka Diet).
Przyjęty przez obie spółki plan zakłada emisję połączeniową, 36 388 400 akcji o wartości nominalnej równej 0,32 zł, w zamian za inkorporowany do spółki Lokaty Budowlane, majątek Osiedla Poniatowskiego. Po połączeniu kapitał zakładowy Spółki wyniesie 12 745 520,96 zł i będzie się dzielił na 39 829 753 akcji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej