Nowy Focus Mall w Gliwicach

2010-01-06 15:21
Focus Mall Gliwice
Autor: Parkridge Retail

W Gliwicach powstaje nowoczesna galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall, która ze względu na jakość, architekturę, idealną lokalizację pretenduje do najbardziej prestiżowych obiektów na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Parkridge Retail Poland utrzymuje szybkie tempo prac prowadzonych w Polsce i pomimo spowolnienia gospodarczego konsekwentnie realizuje wcześniej przyjętą strategię. Stosowanie ciekawych architektonicznie rozwiązań i funkcjonowanie w bliskiej obecności mieszkańców pomaga deweloperowi w realizacji kolejnych inwestycji. Rewitalizując poprzemysłowe obiekty ratuje ich tożsamość, przywraca je do życia i do dawnej świetności.
Właśnie w Gliwicach powstaje nowa galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall.

- Rzeczywiście galeria Focus Mall w Gliwicach to nasze “oczko w głowie”. Największy i najbardziej prestiżowy obiekt zrealizowanych przez Parkridge w Polsce. Niespotykany architektonicznie projekt oparty na kole, połączony z dworcem autobusowym i PKP, z wkomponowanymi i odrestaurowanymi elementami Starej Huty: z zachowaną wieżą ciśnień, zabytkową ścianą od ulicy Jagiellońskiej - z pewnością będzie niezwykłym i ciekawym miejscem dla mieszkańców Gliwic i całego regionu Śląska - Komentuje Jarosław Fijałkowski, prezes Parkridge Retail Poland.

Focus Mall będzie miejscem nie tylko komfortowych zakupów, lecz również rozrywki i relaksu. Zaplanowano około 200 sklepów, więc każdy klient znajdzie dla siebie interesujące punkty handlowo-usługowe.

Focus Mall Gliwice
Autor: Parkridge Retail

Galeria z pewnością stanie się jednym z wyróżników miasta dzięki swojej oryginalnej bryle o zaokrąglonych kształtach i miękkiej strukturze fasady, całości dopełnią owalne place, szerokie korytarze pozwalające dotrzeć do celu większej ilości klientów. Kondygnacje połączone będą schodami ruchomymi, stałymi, a także panoramicznymi windami. Ponadto, architekci z pracowni MOFO Architekci Sp. z o.o., zaplanowali wnętrze galerii tak, aby zapewnić jak największy dostęp światła dziennego i sprawić tym samym, by było ono ciepłym, nowoczesnym i eleganckim miejscem.
Bardzo przestronny obiekt, o wyjątkowej architekturze, to siódmy już i zarazem największy Focus Mall firmy Parkridge Retail Poland. Obiekt o powierzchni całkowitej 140 000 m2, (65 000 m2 GLA), będzie posiadał 3 kondygnacje i 1250 miejsc parkingowych.
Przewidywany termin oddania galerii do użytku, to druga połowa 2012 roku. Obecnie trwa komercjalizacja obiektu, zajmuje się nią firma The Blue Ocean Investment Group - BOIG, która w tym zakresie od kilku już lat współpracuje z Parkridge Retail Poland.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej