Nowy budynek przy alei salonów meblowych w Katowicach. Urośnie centrum handlowe Home Concept Design Park

2024-06-19 10:52

Centrum handlowe Home Concept Design Park w Katowicach urośnie. Mają tu być marki z segmentu premium. Otwarcie trzeciego budynku i patio, który połączy wszystkie obiekty - na wiosnę 2025. Powstanie 2200 mkw powierzchni z przeszklonymi witrynami salonów. Aleja Roździeńskiego to od lat centrum sklepów meblowych i z wyposażeniem wnętrz. Za rozbudowę odpowiada Grupa AB Development.

Spis treści

  1. Roździeńskiego, aleja salonów meblowych
  2. Trzeci budynek dla marek premium
  3. Home Concept Design Park rośnie od kilku lat
  4. Aleja kasztanowców zostaje
  5. Zobacz wizualizacje. Tak ma wyglądać Home Concept Design Park po rozbudowie
Murator Remontuje: Malowanie boazerii – metamorfoza przedpokoju
Materiał sponsorowany

Roździeńskiego, aleja salonów meblowych

Pierwszy salon meblowy przy alei Roździeńskiego w Katowicach powstał już w latach 70. XX wieku. Przez 25 lat, w Centrum Meblowym Roździeń w Katowicach był też pierwszy poza rodzimym Dobrodzieniem (obecnie woj. opolskie) salon meblowy marki Kler. Dziś stara część Roździenia jest w dużej mierze pusta, ale też postają nowe budynki - tyle że bliżej Dąbrówki niż Sosnowca. I tak, urośnie Home Concept Design Park. Po rozbudowie będzie miał 17 000 mkw. - Powstanie tu trzeci budynek - poinformował właściciel.

Nowa przestrzeń będzie przeznaczona dla marek z segmentu premium. Całości inwestycji dopełni patio, które połączy w trzy budynki retail parku. Ma też być połączone z sąsiadującą z nimi zabytkową Aleję Kasztanowców. Inwestor, Grupa AB Development, planuje otworzyć nową część kompleksu wiosną 2025 roku.

– Rozbudowa Home Concept Design Park realizuje naszą ambicję utrzymania pozycji największego retail parku z segmentu premium w okolicy. Duże zainteresowanie ze strony klientów i potencjalnych najemców, ale też projektantów czy architektów utwierdza nas w przekonaniu, że to dobry i rozwojowy kierunek. Jeśli w ślad za tym Home Concept Design Park będzie kojarzył się z nowoczesnym myśleniem o projektowaniu, doceniającym rolę desingu dla jakości, komfortu i radości życia, będzie to dla nas źrodło niemałej satysfakcji – mówi Krzysztof Kołaszewski, inwestor Home Concept Desing Park.

Trzeci budynek dla marek premium

Najemcy będą mieli do dyspozycji w sumie 2200 mkw powierzchni, z szerokimi, przeszklonymi witrynami salonów wychodzącymi na zewnątrz obiektu. Zlokalizowany zostanie bezpośrednio przy alei Roździeńskiego. Powstanie też patio, sprzyjające kreatywności, twórczym spotkaniom, prezentacjom oferty czy relaksowi. Połączy dwa istniejące już budynki z trzecim w jedną spójną całość.

– Wraz z rozbudową Home Concept Design Park chcemy poszerzyć ofertę kompleksowej aranżacji wnętrz, a także rozwinąć możliwość skorzystania z usług projektowania i profesjonalnego doradztwa w tym zakresie. Już wkrótce architekci i projektanci odwiedzający nasz retail park będą mogli korzystać z patio, wkomponowanego w zabytkową, zrewitalizowaną Aleję Kasztanowców. Planujemy uruchomić także Strefę Architekta, kreatywną przestrzeń, w której wygodnie zaplanują swoje realizacje czy skonsultują się z naszymi najemcami – zapowiada Marcin Kołaszewski, inwestor Home Concept Desing Park.

Home Concept Design Park rośnie od kilku lat

Rozbudowa Home Concept Design Park o trzeci budynek wieńczy trwającą od kilku lat inwestycję w katowickim Roździeniu. W 2023 roku oddano do użytku drugi budynek, który powiększył ofertę retail parku. Obecnie pod szyldem HCDP działa ponad 30 salonów. W showroomach dostępna jest oferta kuchni i sprzętu AGD, podłóg drewnianych, łazienek, płytek, schodów, drzwi, okien, grzejników, mebli, dekoracji oraz oświetlenia. 

– Zdecydowaliśmy się przenieść naszą działalność do Home Concept Design Park przede wszystkim ze względu na lokalizację i możliwość wynajęcia lokalu frontowego, co jest kluczowe w handlu oświetleniem – mówi Przemysław Wilkus z GMO Studio. – To miejsce ma duży potencjał i dynamicznie się rozwija, skupiając pod swoim dachem eleganckie salony i marki premium. Nie bez znaczenia jest też dobre sąsiedztwo – Roździeń to zagłębie sklepów i salonów z wyposażeniem wnętrz, a to sprzyja nieustającemu przepływowi potencjalnych klientów – dodaje.

Najemcy, którzy wprowadzą się do trzeciego budynku Home Concept Design Park, będą działać w sąsiedztwie salonów: Maxfliz, Mera, Komfort, Dion, IWC Home, Bizzarto, Puszman, OH Sofa, GMO Studio, Fachowiec, Senpo, Dr Materac, Sleeping Expert, Multi-Form, Quercus Rintal, Drewmax, Kalmar, Meble Wanat, AB Magic Home, Finestre, Inside, Inteligentny Budynek, Korner Design, Mania Spania, Meble Chałajda, Moderna Studio, Oliwia Drobnicka, Parkiety z Całego Świata, PiekarnikiParowe.com, Tyvo Design.

Czytaj też:

Ile kosztuje architekt wnętrz? Cennik

Jak radzić sobie z upałem w mieszkaniu?

Miało być idealne miasteczko, a jak wyszło?

Aleja kasztanowców zostaje

Inwestor zapewnia, że rozbudowując retail park, pochylił się także nad znajdującą się na jego terenie zabytkową Aleją Kasztanowców. Szpaler 22 wiekowych drzew znajdujących się pod opieką konserwatora zabytków prowadzi do zabytkowego Starego Młyna – elementu pobliskiego folwarku Dąbrówka Mała.

Aleję udało się wkomponować w powstającą architekturę retail parku, dzięki rewitalizacji udostępniono ten teren do spacerów i innych form spokojnej rekreacji, zamontowano ławki, nowoczesne oświetlenie czy tablice edukacyjne. Inwestycja była nominowana do tytułu Najlepszego Centrum Handlowego 2023 w konkursie Property Design Awards 2024.

Koncepcję rozbudowy Home Concept Design Park przygotowali projektanci z pracowni Jankowski i Opyrchał, za projekt odpowiada biuro architektoniczne ARKAT Dieter Paleta, głównym wykonawcą inwestycji jest natomiast Grupa Inbud Bielsko. Otwarcie trzeciego budynku i patio zaplanowano na wiosnę 2025 roku.

Zobacz wizualizacje. Tak ma wyglądać Home Concept Design Park po rozbudowie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej