Nowi inwestorzy w KSSSE

2007-07-09 17:32

Kostrzyńsko - Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna cieszy się ciągłym zainteresowaniem inwestorów. W strefie aż trzy nowe firmy zainwestują łącznie blisko 20 mln euro i utworzą 120 miejsc pracy.

W połowie czerwca 2007 hiszpańska firma Algontec Polska Sp. z o.o. uzyskała zezwolenie na działalność w KSSSE. Inwestor wykupił w strefie 3 hektary ziemi, na której zamierza postawić fabrykę części samochodowych. Porozumienie w tej sprawie podpisali na początku lipca burmistrz Andrzej Knut, przedstawiciel inwestora i władze Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budowa kosztować będzie około 6,4 mln euro. Powstawać tam będą plastikowe części używane do produkcji przewodów klimatyzacyjnych. Główni odbiorcy to producenci aut i dostawcy podzespołów motoryzacyjnych, m.in. Faurecia, Opel, DAF Trucks, Kautex.
HG Poland Sp. z o.o. i Ahrens Textil Service to kolejne firmy, które zainwestują w KSSSE. HG Poland Sp. z o.o. jest spółką z duńskim kapitałem, która zamierza uruchomić w Podstrefie Goleniów produkcję sprzętu dla hodowców zwierząt futerkowych. Nakład ma przekroczyć 2,4 mln euro, a w fabryce znajdzie zatrudnienie blisko 40 pracowników.
Spółka Ahrens Textil Service z kolei uruchomi w gorzowskiej podstrefie przemysłową pralnię, największą i najnowocześniejszą w regionie. Firma ATS nabyła tereny w KSSSE już przed dwoma laty. Wybudowała na nich zakład składający się z dwóch dużych hal. Początkowo zatrudnienie znajdzie tam około 20 osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej