Nowi inwestorzy w KSSSE

2007-07-09 17:32

Kostrzyńsko - Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna cieszy się ciągłym zainteresowaniem inwestorów. W strefie aż trzy nowe firmy zainwestują łącznie blisko 20 mln euro i utworzą 120 miejsc pracy.

W połowie czerwca 2007 hiszpańska firma Algontec Polska Sp. z o.o. uzyskała zezwolenie na działalność w KSSSE. Inwestor wykupił w strefie 3 hektary ziemi, na której zamierza postawić fabrykę części samochodowych. Porozumienie w tej sprawie podpisali na początku lipca burmistrz Andrzej Knut, przedstawiciel inwestora i władze Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budowa kosztować będzie około 6,4 mln euro. Powstawać tam będą plastikowe części używane do produkcji przewodów klimatyzacyjnych. Główni odbiorcy to producenci aut i dostawcy podzespołów motoryzacyjnych, m.in. Faurecia, Opel, DAF Trucks, Kautex.
HG Poland Sp. z o.o. i Ahrens Textil Service to kolejne firmy, które zainwestują w KSSSE. HG Poland Sp. z o.o. jest spółką z duńskim kapitałem, która zamierza uruchomić w Podstrefie Goleniów produkcję sprzętu dla hodowców zwierząt futerkowych. Nakład ma przekroczyć 2,4 mln euro, a w fabryce znajdzie zatrudnienie blisko 40 pracowników.
Spółka Ahrens Textil Service z kolei uruchomi w gorzowskiej podstrefie przemysłową pralnię, największą i najnowocześniejszą w regionie. Firma ATS nabyła tereny w KSSSE już przed dwoma laty. Wybudowała na nich zakład składający się z dwóch dużych hal. Początkowo zatrudnienie znajdzie tam około 20 osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej