Nowe centrum logistyczne firmy Wittchen w Palmirach

2010-08-04 12:22
Nowe centrum logistyczne firmy Wittchen w Palmirach
Autor: Wittchen

5 sierpnia odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę centrum logistycznego Wittchen w Palmirach. Budynek zostanie otwarty w połowie 2011 r. i wówczas rozpocznie swoją działalność magazyn.

Nowe centrum logistyczne firmy Wittchen powstanie przy drodze krajowej nr 7, przy ulicy Janusza Kusocińskiego w Palmirach. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 8330 m2. Centrum logistyczne zajmie 5100 m2, pozostałą część (3230 m2) zaplanowano na biura, które powstaną w drugim etapie budowy.

Budynek będzie nowoczesny i ekologiczny. Wyposażony zostanie w ogniwa fotowoltaiczne, produkujące energię elektryczną, dzięki promieniom słonecznym. Ta energia zostanie wykorzystana m.in.do ładowania wózków elektrycznych i podnośników magazynowych. Wody opadowe zostaną zagospodarowane na działce na której stoi budynek. Nie będą odprowadzane na zewnątrz, co zmniejszy zagrożenie powodziowe okolicznych działek. Na dachu budynku zaplanowano tzw. żywą tkankę, czyli zieloną, rekreacyjną przestrzeń dla pracowników i gości.

Centrum logistyczne firmy Wittchen
Autor: Wittchen W centrum logistycznym Wittchena zastosowane zostaną innowacyjne rozwiązania technologiczne

Wnętrze centrum zaplanowano zgodnie z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi - system WMS Microsoft Dynamics, automatyczną i innowacyjną identyfikację produktów w technologii RFID (Radio frequency identification), czyli  system kontroli przepływu towarów z wykorzystaniem fal radiowych. Przy zastosowaniu tej technologii, ogólnie znane kody kreskowe zastąpione są  tzw. TAGAMI czyli etykietami wyposażonymi w specjalne antenki emitujące fale radiowe. Ta technologia pozwala na identyfikację i policzenie towaru w przeciągu kilku sekund przez czytniki, bez rozpakowywania palet przez ludzi. Przy wykorzystaniu RFiD wózek magazynowy automatycznie kieruje się w odpowiednie miejsce, wskazane przez system w celu pobrania towaru. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie stacji konsolidacji opartej na automatycznym regale karuzelowym. Przy wykorzystaniu regału karuzelowego podobnie jak przy wykorzystaniu technologii RFiD  - to nie operator przemieszcza się po magazynie, celem pobrania towaru – to regał za pomocą wind podstawia operatorowi odpowiednią półkę, na której znajduje się towar do pobrania. W celu maksymalnego  wykorzystania powierzchni, przenośniki na różnych piętrach  połączone będą za pomocą wind przepływowych.

Centrum logistyczne firmy Wittchen
Autor: Wittchen Część magazynowa zostanie otwarta w połowie 2011 r. W drugim etapie powstaną biura

W centrum logistycznym w Palmirach, Wittchen oprócz swojej działalności, otworzy przestrzeń na kompleksowe usługi logistyczne dla innych firm. W magazynie wydzielona zostanie niezabudowana regałami powierzchnia około 1300 m2, przeznaczona pod wynajem. Powierzchnia ta wyposażona będzie w rampy  najazdowe i załadunkowe.  Do dyspozycji klientów będą również pomieszczenie biurowo- techniczne oraz część socjalna.

Projekt całego przedsięwzięcia przygotowywała pracownia architektoniczna -  Biuro Projektowe BJK Architekci z Gdyni. Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest firma  PEKABEX z PoznaniaTBS Sp. z o.o. wspiera inwestora w budowie obiektu.

Wybrane parametry techniczne wnętrza i urządzeń:

 • Powierzchnia użytkowa hali magazynowej - 5163,2 m2  
 • Długość hali - 126,1 m
 • Wysokość hali - 12 m
 • Szerokość hali - 39,9 m
 • Kubatura hali - 58 630 m3
 • Powierzchnia użytkowa budynku technicznego przy hali - 250,5 m2
 • Powierzchnia użytkowa budynku biurowego - 3173,4 m2
 • Skanery RFID
 • Długość przenośników: 400 mb
 • Prędkość przenośników: 30m/min.
 • Ilość stacji kompletacji: 12
 • Ilość stanowisk pakowania: 6
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej