Nowa inwestycja w centrum Poznania: kompleks Roosvelta 22

2014-12-01 12:48
Nowa inwestycja w Poznaniu - plac Podwórko w kompleksie Roosvelta 22
Autor: MVRDV Podwórko, kompleks Roosvelta 22, centrum Poznania. Nowa inwestycja ma być zakończona w 2017 roku

Biurowiec Bałtyk, Concordia Design oraz przestrzeń publiczna Podwórko mają składać się na nową inwestycję w Poznaniu, wielofunkcyjny kompleks Roosvelta 22.

Projekt nowej inwestycji przygotowany został przez renomowane biuro architektoniczne MVRDV. Z holenderskimi architektami z zespołu Natalie de Vries współpracuje polska pracownia architektoniczna NO Natkaniec Olechnicki Architekci. W listopadzie rozpoczęła się budowa biurowca – piramidy, czyli Bałtyk Tower. Tuż obok nowego placu budowy od listopada 2011 działa Concordia Design. Centrum designu i kreatywności dla biznesu ma siedzibę w poddanym rewitalizacji budynku z końca XIX wieku.

Trzecim po Bałtyk Tower i Concordia Design elementem kompleksu Roosvelta 22 będzie Podwórko, czyli wielofunkcyjna przestrzeń, która ma przyciągnąć na teren nowej inwestycji mieszkańców Poznania. Podwórko – nazwa jest tymczasowa –  to niewielki miejski plac. Wypełniony zielenią z ławkami i meblami miejskimi, otoczony przez kawiarnie, ma stać się miejscem plenerowych koncertów, wystaw i innych wydarzeń otwartych dla mieszkańców.

Generalnym wykonawcą nowego biurowca w centrum Poznania jest firma PORR Polska. Zakończenie prac planowane jest na koniec lutego 2017.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej