Nowa inwestycja w centrum Poznania: kompleks Roosvelta 22

2014-12-01 12:48
Nowa inwestycja w Poznaniu - plac Podwórko w kompleksie Roosvelta 22
Autor: MVRDV Podwórko, kompleks Roosvelta 22, centrum Poznania. Nowa inwestycja ma być zakończona w 2017 roku

Biurowiec Bałtyk, Concordia Design oraz przestrzeń publiczna Podwórko mają składać się na nową inwestycję w Poznaniu, wielofunkcyjny kompleks Roosvelta 22.

Projekt nowej inwestycji przygotowany został przez renomowane biuro architektoniczne MVRDV. Z holenderskimi architektami z zespołu Natalie de Vries współpracuje polska pracownia architektoniczna NO Natkaniec Olechnicki Architekci. W listopadzie rozpoczęła się budowa biurowca – piramidy, czyli Bałtyk Tower. Tuż obok nowego placu budowy od listopada 2011 działa Concordia Design. Centrum designu i kreatywności dla biznesu ma siedzibę w poddanym rewitalizacji budynku z końca XIX wieku.

Trzecim po Bałtyk Tower i Concordia Design elementem kompleksu Roosvelta 22 będzie Podwórko, czyli wielofunkcyjna przestrzeń, która ma przyciągnąć na teren nowej inwestycji mieszkańców Poznania. Podwórko – nazwa jest tymczasowa –  to niewielki miejski plac. Wypełniony zielenią z ławkami i meblami miejskimi, otoczony przez kawiarnie, ma stać się miejscem plenerowych koncertów, wystaw i innych wydarzeń otwartych dla mieszkańców.

Generalnym wykonawcą nowego biurowca w centrum Poznania jest firma PORR Polska. Zakończenie prac planowane jest na koniec lutego 2017.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej