Nowa inwestycja LC Corp na Śląsku. Nowoczesny biurowiec w Katowicach już w 2014 roku

2013-10-15 15:54
Biurowec LC Corp Katowice
Autor: APA Kuryłowicz & Associates Nowa inwestycja LC Corp projektu Kuryłowicz&Associates w Katowicach zostanie oddana już w 2014 roku.

Nowoczesny biurowiec projektu biura architektonicznego Kuryłowicz&Associates stanie w ścisłym centrum Katowic przy al. Roździeńskiego 10.

Projekt kompleksu biurowo-usługowego składa się z dwóch 8-kondygnacyjnych budynków, które połączy pasaż handlowy oraz podziemny parking. Realizacja biurowca przewiduje dwa etapy. Pierwszy z nich to  budynek klasy A o powierzchni 12 710 m2 oraz część handlowo-usługowa (1 030 m2). Ten etap budowy zostanie zakończony już w IV kwartale 2014 roku. Całość inwestycji zakłada aż 27 000 m2 powierzchni dla najemców.

Pracownia architektoniczna Kuryłowicz&Associates, jak zawsze, zakłada użycie nowoczesnych i odważnych rozwiązań zarówno technologicznych, jak i architektonicznych. Elewacja wykonana będzie z surowego betonu. Prosta, ale odważna forma i charakterystyczne już dla tej pracowni wąskie, wysokie okna świetnie wpisują się w okolicę przy Drogowej Trasie Średnicowej. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Budimex.

Ciekawostką może być fakt, że nazwa biurowca została wyłoniona na postawie konkursu www.konkurs.lcc.pl. W ostatecznym głosowaniu decydowali internauci.  Zwycieska nazwa nowego biurowca  to Silesia Star.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej